Potrebujeme mužov alebo potrebujú oni nás ženy?

Rozoberme si to pekne od začiatku. Podľa starej Biblie sa udáva, že prvým narodeným človekom bol muž. Volal sa Adam, lenže druhou v poradí bola žena menom Eva. Adam sa cítil bez ženy sám a potreboval niekoho, kto by s ním trávil čas pri spoločných objavoch novovytvorenej planéty Zem. Po čase však ukázala Eva svoju zvedavú stránku a muž ju nasledoval. Odhryzli spoločne zo zakázaného stromu kúsok ovocia, ktorý ich uviedol do zlej situácie a na vine bola žena. Takže pre začiatok je možné povedať, že obidvaja potrebovali jeden druhého, nehľadiac na príčiny a následky ich konania.

zábradlí

Dnes je už zaužívané spolužitie ženy a muža a berú sa vo vzťahu ako nerozlučný celok pracujúci an spoločných kompromisoch. Nie je medzi nimi však len dobré, niekedy občas prídu zlé časy, cez ktoré sa hádajú a nevedia si k sebe nájsť spoločnú cestu. Nakoniec sa ale aj tak budú vzájomne potrebovať, pretože sa milujú a láska je pre nich tých najdôležitejším prvkom vzťahu. Kto teda potrebuje toho druhého viac ? Muž ? žena ? Ťažké povedať..

Každý v niečom vyniká, napríklad ženy vedia byť niekedy až príliš dobré v snorení. Detektívka je v porovnaní s nimi len lacná napodobenina, veď to určite poznáte. Každá žena má vyvinutý takzvaný šiesty zmysel, ktorý jej radí kedy má ustúpiť a kedy naopak pritlačiť a vybojovať si to svoje. Vedia nájsť aj tú najmenšiu stopu, ktorý by naznačovala, že nie je niečo v poriadku. Odkiaľ je ten cudzí pach ? Alebo s kým si píšeš ? Ak muž zaspí, jeho telefón je už dávno na pozorovaní a detailnom prehliadaní všetkého, čo by mohlo mať za následok podozrivé prvky smerujúce k nevere. Medzi vlastnosti ženy patrí aj ich schopnosť robiť viacero vecí naraz, a to bezchybne. Jedna žena v domácnosti sa vie postarať o deti, vyprať, vyčistiť byt a dokonca ja navariť. Niekedy sa podarí aj upiecť nejaký ten koláč. Dokázal by toto niekedy aj muž ? Vo viacerých prípadoch skôr nie.
boj

A čo muži ? Vedia byť tiež poriadne aktívny a žiadostivý, no treba im dodať dostatok času na prezentáciu. Muž je schopný a dobrý kutil, v technických veciach väčšinou nemá problém a ženy sa tak tešia funkčným zariadeniam v spoločnej domácnosti, novej kuchyni, či vymaľovanej izbe. Muži vedia aj mnoho informácií o autách, o ktorých sa niektorým ženám ani nesníva. Sú tiež zručnejší v šoférovaní vozidiel, a tak prosperujú ako naši vodiči.
Je naozaj ťažké určiť kto koho potrebuje, pretože nakoniec vyjde aj tak stále rovnaký výsledok. Muž a žena sú teda rovnocenný ľudia, a tak by sa k sebe mali aj správať. Nezabúdajme na to !

Back To Top