Milujú ju drsní chlapi aj nežné princezné

Nie je to až tak dávno čo sa kožené bundy nenosili vôbec alebo ich vlastnili len muži, ktorí jazdili na motorkách. Mali pre nich praktický význam, pretože ich chránili pred vetrom a tiež to dopĺňalo ich tvrdý vzhľad. V minulom storočí sa však koženky stali súčasťou oblečenie aj ľudí, ktorí na motorke nikdy nesedeli.

mladík

Pravdou je, že spočiatku to bolo drahé oblečenie. Taktiež mnohí považovali kožené bundy za znak rebélie a pohŕdali nimi. Pravdepodobne to tak aj do istej miery bolo. Vyjadrenie vzdoru, inakosti, postoja k svetu a životu. Koženky sa stali symbolom aj mnohých kapiel a spevákov, a to nie len v zahraničí, ale aj na Slovensku. Až postupne, časom, sa stali súčasťou oblečenia sprvu najmä mladších, ale postupne aj starších ľudí.
Je dosť pravdepodobné, že aj vy ste už podľahli tomuto trendu a vlastníte jednu z nich. Ak sa však ešte nestalo, ponúkam vám pár dôvodov prečo si aspoň jednu zaobstarať.

  1. Je univerzálna. Či už nosíte rifle, sukne, šaty alebo čokoľvek iné, k tomu, čo budete mať na sebe sa na deväťdesiat percent bude táto bunda hodiť.
  2. Množstvo prevedení. Čierna, farebná, dlhšia, kratšia, elegantná, výrazná, exituje naozaj množstvo rozličných variant.
  3. Zahreje. Nemá vysokú ohrievaciu schopnosť, avšak veľmi dobre chráni pred vetrom, tým pádom vás udrží v teple.
  4. Vydrží dlho. Ak do svojej koženej bundy trochu investujete, je naozaj veľká pravdepodobnosť, že vám vydrží niekoľko rokov.
  5. Je nadčasová. Móda kožených búnd je tu už niekoľko desiatok rokov a naozaj nič nenasvedčuje tomu, že by sa tento trend mal zmeniť.

 kožená bunda

Je mi jasné, že nikdy nepresvedčíme všetkých a nikdy nebudeme všetci nosiť kožené bundy. To je však dobré, predsa len je potrebná určitá rozličnosť a jedinečnosť pri obliekaní. S tou širokou škálou, ktorá sa teraz dá nájsť v obchodoch si ale každý môže zachovať jedinečnosť aj v koženej bunde.
 

Back To Top