Nostradamus

Jedným z takýchto veštcov je aj Nostradamus, ktorý sa preslávil tým, že predpovedal všetkých pápežov, ktorý zasadnú na pápežský stolec. Nepredpovedal ich mená, ale ich charakteristiku, ktorá na každého z nich sedí dokonale. Trošku záhadné zostáva to, že predpovede o pápežoch sa už skončili a náš terajší pápež tam už nie je zaradený. Ktovie prečo? Čaká nás koniec sveta? Už príde náš posledný deň? Na to by nám vedel odpovedať, keby ešte žil.

kouzelnictví.jpg

Kto to bol?

Bol to chlap, ktorý sa v dejinách spomína veľmi často. Mal aj úplne iné predpovede, ktoré sa dokonale splnili. Nevýhodou niektorých veštieb je to, že vám veštec nepovie priamu odpoveď na otázku, ale rozpráva v metaforách, čo si každý môže vysvetliť nejako inak. No väčšinou sa v týchto predpovediach nájde ozajstný zmysel a tým pádom je veštba úspešná.

Aké má proroctvá?

Hovorí sa o tom, že rozlúštiť Nostradamove proroctvá je skôr nemožné ako možné. Sú napísané v takých veršoch a metaforách, že ich človek väčšinou pochopí až vtedy, keď sa naozaj udejú. Môže to byť poňaté ako nejaká ochrana pred tým, aby sme nevedeli, čo sa má udiať v budúcnosti, pretože by sme ju mohli napríklad zmeniť alebo už si to vedome privolať. Vraj nie je dobré vedieť nič o budúcnosti. Minulosť už nezmeníme, ale budúcnosť si môžeme naprogramovať takú akú chceme. Pýtať sa veštíc, či k nám nejaká osoba patrí alebo nie, či s nami zostane alebo nie, nie je to pravé orechové. Asi už len to, že sa na niekoho pýtame je naša pochybnosť, že nechceme byť s danou osobou do konca života.

kouzelník.jpg

Nostradamus patrí k mužom, o ktorých keď sa raz dozvieme, tak si chceme o nich prečítať všetko a potom nám to nezíde z mysle. Sú to také zaujímavé témy, že je úžasné sledovať to všetko. Ako niekto vie predpovedať udalosti, ktoré sa ešte len stanú. Či je to dielo božie alebo diablovo. Či nám tým chce niečo povedať alebo sme to našli len tak náhodou.

Back To Top