Zdravé jedenie

Jedlo je všade okolo nás – a to neustále. Z každej strany vidíme reklamy na chutný hamburger, pizzu, zmrzlinu, hotdogy, donuty a všetko ostatné, čo je samozrejme vo väčšine prípadov aj veľmi nezdravé.
Či už jedlo v našom okolí iba vidíme, alebo ho dokonca aj cítime či vidíme okoloidúcich ľudí jesť, väčšinou nakoniec aj sami zostaneme stáť pri najbližšom rýchlom občerstvení, a nejaký hamburger alebo hotdog si nakoniec predsa len kúpime aj my. Čo máme robiť? Sme hladní a všetci tí ľudia okolo nás akoby nás iba viac vábili, aby sme si dali to, čo majú aj oni, veď to predsa vypadá tak chutne.zmrzlina.jpg
Problém s jedením má dnes veľmi veľké množstvo obyvateľstva. Ľudia nejedia, iba keď sú hladní, aj keď sú hladní tak sa zvyčajne až príliš prejedajú a niektorí jedia dokonca aj len tak, keď sa nudia. Najväčší problém však je, keď sa ľudia cítia byť prázdny a práve túto prázdnotu zapĺňajú jedlom. Ide teda takmer vždy o psychický problém, ak sa človek príliš prejedá, treba hľadať prázdnotu niekde v jeho vnútri.
Dôvody môžu byť najrôznejšie – napríklad sa človek cíti nedocenený, cíti sa byť menej dôležitý ako iní ľudia v jeho okolí, trápia o depresie o ktorých nikto nevie, niečo ho veľmi sužuje alebo dokonca sa najčastejšie prejedajú, paradoxne ľudia, ktorí sú pribratí a to práve z dôvodu, že majú nadváhu.
Keď sa dostaneme do situácie, ktorú nedokážeme nijak kontrolovať, začneme sa trápiť a potrebujeme sa nejako odreagovať. Bohužiaľ, väčšina ľudí, namiesto toho aby trápenie vyventilovala tak, že sa pôjde prejsť do prírody, alebo si zabehať, otvára dvere chladničky.italská pizze.jpg
Ak sa potom nech už kvôli akémukoľvek problému naša váha začne zvyšovať, problém sa začne len viac a viac nabaľovať, čo spôsobuje iba väčšie problémy a to už nie len psychické, ale aj fyzické, pretože nadváha je veľký zdravotný problém pre naše telo a správne fungovanie organizmu.

Back To Top