Čistenie fasád – ako a čím čistiť fasádu?

Čistenie fasád je dôležitou súčasťou údržby vášho domu, ktorá by sa mala vykonávať v pravidelných intervaloch, aj keď niektorí ľudia na tento fakt zabúdajú. Riasy, plesne, prach a iné nečistoty, ktoré sa na fasáde, celkom pochopiteľne, časom usadia, sú nepríjemné na pohľad, ale hlavne môžu spôsobiť trvalé poškodenie fasády. Ak teda hľadáte odpoveď na to, ako a čím čistiť fasádu, dôležité je predovšetkým zvoliť správny postup a čistiace prostriedky.

fasáda

Aký čistič na fasádu je tou správnou voľbou?

Pokiaľ ide o čistenie fasád, medzi najbežnejšie svojpomocné riešenia patrí vysokotlakový čistič, ktorý dokáže odstrániť aj tie najtvrdohlavejšie nečistoty. Avšak, vysokotlakový čistič môže byť nebezpečný pre fasádu a môže ju poškodiť, ak nie je použitý správne. Stačí jednoducho nesprávna vzdialenosť či príliš silný tlak a škoda je na svete. Nehovoriac o tom, že niektoré budovy môžu mať ťažko dosiahnuteľné miesta, kde vysokotlakový čistič fasádu nevyčistí.

špinavá fasáda,

Ďalším spôsobom, ako vyčistiť fasádu domu, je špeciálna chémia na čistenie fasád, ktorá je najčastejšie navrhnutá špeciálne na odstránenie rias a plesní. Táto chémia na čistenie fasád sa aplikuje na povrch fasády a nechá sa pôsobiť niekoľko minút, kým nečistoty nezmäknú. Potom sa fasáda opláchne vodou pod tlakom, aby sa nečistoty odstránili. Pozor si ale dávajte aj v tomto prípade. Nielenže mnohé tieto prípravky na čistenie fasád dokážu byť veľmi nešetrné k životnému prostrediu, ale takisto sa niektorými z nich fasáda môže poškodiť. Chémia na čistenie fasád totiž často obsahuje kyseliny, ktoré môžu byť nebezpečné pre povrch fasády, ak sú použité v nesprávnej koncentrácii alebo na nesprávny typ povrchu.

čistá fasáda

Neplytvajte peniazmi a ušetrite si čas

Ak sa teda vydáte tou správnou cestou a rozhodnete sa fasádu vyčistiť, pri výbere čistiaceho prostriedku zvážte jeho účinnosť a bezpečnosť pre fasádu aj životné prostredie. Chcete ale počuť stávku na istotu? Žiadne poškodenie fasády ani márne utrácanie peňazí. Na pomoc si privolajte profesionálnu firmu na čistenie fasád.

Back To Top