Chystáte sa do Chorvátska?

Chystáte sa do Chorvátska? Možno vás budú zaujímať informácie, ktoré sme pre vás pripravili. Chorvátsko je už dlhý čas obľúbená destinácia Slovenských turistov. Niektorí majú radi organizovanú dovolenku a tak sa zveria do rúk cestovnej kancelárii, ktorá im zabezpečí všetko od ubytovania až po cestu a fakultatívne výlety. Ak však medzi takých dovolenkárov nepatríte a radšej idete po vlastnej línii, máme pre vás niekoľko rád a tipov, ktoré je dobre vedieť pre tým, než sa vyberiete na dovolenku do Chorvátska. Do Chorvátska sa môžete dostať cez Maďarsko alebo si môžete zvoliť cestu cez Rakúsko a Slovinsko.

more

Časovo je to pri oboch cestách približne rovnako, závisí teda od vás, ktorú cestu sa rozhodnete zvoliť. Vo všetkých krajinách, ktoré budete prechádzať budete potrebovať diaľničné známky a v samotnom Chorvátsku majú namiesto diaľničných známok mýtnice “Cestarine”. Pri vstupe na platenú diaľnicu si vezmete kartičku a pri opúšťaní diaľnice zaplatíte mýto. Tento rok možno potešíme mnohých dovolenkárov. Kedysi sa platilo v Chorvátsku chorvátskou menou Kuna, no od tohto roka Chorvátsko vstúpilo do eurozóny, takže začalo taktiež ako na Slovensko používať platobnú menu Euro. Takže už nemusíte meniť eurá, ako to bolo do teraz.

dovolenka pro mori

Koľko budete platiť cestné mýto si môžete pozrieť priamo na chorvátskej stránke https://www.hak.hr/info/cestarine/. Na tejto stránke môžete nájsť poplatok cestného mýta pre jednotlivé kategórie vozidla ako aj pre jednotlivé turistické destinácie kam sa chystáte. Pri ceste je potrebné myslieť na to, že cesta je dlhá. Treba si robiť počas cesty pravidelné prestávky a poniesť si na cestu dostatok tekutín a jedla, počas leta bývajú dosť veľké kolóny na cestách a často sa stáva, že cesta vám môže trvať oveľa dlhšie ako ste plánovali. Pozor si dávajte aj na časté kontroly rýchlosti, alebo iné dopravné priestupky, ceny pokút sú v Chorvátsku naozaj vysoké.

Back To Top