Užite si s nami plavbu

Fascinujú vás prírodné scenérie? Určite nezostanú pre vás nepovšimnuté dve najväčšie rieky sveta – Amazon a Níl. Ktorá z nich je najväčšia? Tušíte správne, že ide o trochu spornú otázku, preverenú časom a množstvom výskumov. Obe patria k veľtokom, ku ktorým sa viaže úžasné prírodné spoločenstvo a tvoria domov pre unikátnu flóru a faunu. Titul najväčšia rieka sveta získava Amazon v Južnej Amerike, v tesnom závese Níl v Egypte. Za najdlhšiu rieku bol dlho považovaný práve Níl, ktorého pôvodný názov aj označuje údolie rieky. Bohatá štyri tisícová história starovekého Egypta priniesla svetu kultúrne dedičstvo, fenomenálne náboženstvo s množstvom prírodných bohov a bôžikov najmä v zvieracej podobe, historické míľniky a vyspelú civilizáciu, od ktorej sa dodnes môžeme veľa naučiť.

Amazon

Svoju vyspelosť Egypt preukazoval napríklad v oblasti vedy, techniky, architektúry, astronómie či medicíny. Netreba tiež zabudnúť na silnú vieru v posmrtný život, a práve preto sa nám zachovali pyramídy – posvätné hrobky mŕtvych vládcov Egypta. Nečudo, že sa o tajomstvách Egypta dodnes chcú dozvedieť nielen archeológovia, ale aj početní turisti navštevujúci túto netradičnú oblasť sveta.

Níl

O pôvode Amazonky sa dodnes nevedelo veľa, údaj o jej pôvodnom prameni sa zachoval od roku 1994 vďaka výskumným pracovníkom Werneckovi a Salhanemu, neskôr až v roku 2007 bol potvrdený oficiálne. Zaberá až 40% rozlohy Južnej Ameriky a jej názov nás vnáša do sveta antickej mytológie – nazval ju tak španielsky kolonizátor po napadnutí jeho výpravy bojovnými ženami z amazonských kmeňov. Obe rieky je možné spoznávať vďaka zážitkovej plavbe – obľúbenej medzi turistami z celého sveta. Džungľový svet Amazonky očarí svojou rozmanitosťou, Níl zase vovedie účastníkov do sveta dávnej histórie. Nezabudnite pri cestovaní využiť výhodné poistenie AXA – získajte viac informácii len u nás na webe.

Back To Top