Čína v boji proti USA myslí aj na súperov biznis z turistického ruchu

Ministerstvo kultúry a cestovného ruchu varovalo pred hrozbami, akými sú napríklad lúpež a násilie zo zbrane, uviedli štátne médiá.

Čínske ministerstvo zahraničných vecí tiež uviedlo, že americké orgány presadzovania práva „obťažujú“ svojich občanov vypočúvaním.

USA v máji znovu začali obchodnú vojnu so zvyšovaním sadzieb a konflikt rozšírili o čiernu listinu čínskeho technologického giganta Huawei.čina.jpg

Obe strany si v uplynulom roku uložili tarify na miliardy dolárov na tovar, čím narušili obchod a poškodili svetové hospodárstvo.

Čo presne Čína povedala?
„Nedávno sa často konali streľby, lúpeže a krádeže. Ministerstvo kultúry a cestovného ruchu pripomína čínskym turistom, aby v plnej miere posúdili riziká spojené s cestovaním do Spojených štátov,“ uviedla kotva na čínskom televíznom prijímači CCTV. Preklad agentúry Reuters.

Hovorca ministerstva zahraničných vecí Geng Shuang povedal na tlačovej konferencii, že varovanie bolo „nevyhnutné vzhľadom na súčasné okolnosti“.

„Po nejakú dobu, americké orgány činné v trestnom konaní obťažujú čínskych občanov vypočúvaním pri vstupe alebo výstupe a rozhovory na mieste, medzi inými formami,“ povedal podľa internetovej stránky ministerstva zahraničných vecí Číny.

„Preto ministerstvo kultúry a cestovného ruchu vydalo pripomienku cestovného ruchu a ministerstvo zahraničných vecí a čínske veľvyslanectvo a konzuláty v USA sa rozhodli vydať bezpečnostnú pripomienku na zvýšenie povedomia o bezpečnosti. áno. „amerika.jpg

USA obviňujú Čínu, že roky obchoduje nespravodlivo a tvrdí, že technologická spoločnosť Huawei predstavuje riziko pre svoju národnú bezpečnosť.

Len nedávno sa zdá, že dve najväčšie ekonomiky sveta sa blížia k dohode. Ale zatiaľ čo rokovania stále prebiehali, Trumpova administratíva obvinila Čínu z toho, že nedodržala svoje sľuby a viac ako zdvojnásobila sadzby na čínsky tovar vo výške 200 miliárd dolárov.

Back To Top