Noste svoje peniaze

Doba sa zjednodušila natoľko, že mnohý sa už neobťažujú nosiť pri sebe hotovosť. Ľudia postupne prichádzajú s čoraz väčšou lenivosťou a neodmysliteľne k tomu patrí nenosenie hotovosti. Prispieva k tomu aj uponáhľaný životný štýl, v ktorom nikto nemá čas na platenie bankovkami a vyberanie z bankomatu. Aj napriek tomu, že nám kreditné karty uľahčujú život, pri nerozmýšľaní a nezvážení dôsledkov sa neraz vypomstia na našom bankovom účte.

kryptoměna

Míňam veľa

Väčšinou sa to začína touto vetou, no príčina zostáva neznáma. Prečo? Pretože nikto nechce zhodnotiť nielen plusy, ale hlavne aj mínusy. Tie majú rovnakú váhu, hoci sa nám to banky a obchodníci snažia vyhovoriť. Prvá vec, ktorá je mnohým na obtiaž je platenie v hotovosti. Nie je to len o veľkej a ťažkej peňaženke. Ide aj o to, že zákazníkom vyhovuje, keď nemusia prepočítavať a kontrolovať výdavky. Preto sa mnohý radšej spoliehajú na systém a svoju banku, ktorá by mala byť stopercentne dôveryhodná. Navyše pri stále modernejších technológiách mnohým vyhovuje skrátenie nákupu na minimum, keď nemusia prepočítavať alebo vyberať z peňaženky danú sumu.

Ďalšou nevýhodou je, že mnohý si často neuvedomujú, koľko vlastne míňajú. Deň po výplate sa nám totižto zdá, že sme na tom finančne až príliš dobre. Keďže nemáme bankovky, zdá sa nám, že číslo na účte je štedré a pri platení si neuvedomujeme, koľko toho míňame, keďže čakáme iba na pípnutie, že platba prebehla v poriadku. To je hlavný dôvod finančných suchôt, ktoré nás postihujú pred výplatou.

platební karta

Pozor si treba dať aj na darčekové karty a na karty bez limitu. Tie nám banky často krát nanútia a my im v dobrom zmysle všetko uveríme. Opak však býva pravdou. Nespoliehajte sa na všemocné kreditné karty, ktoré iba potrhujú význam existencie bánk a to zarábanie na bežných transakciách a na bežných ľuďoch.

Back To Top