V spojitosti s investíciou do komodít sa najčastejšie spomína investičné zlato, ktoré si stráži svoju cennú hodnotu, ktorá k novembru 2020 predstavuje 1650 eur za 1 uncu rýdzeho zlata (s miernymi odchýlkami). NBS však formu investičného zlata neposkytuje a rovnaké to je aj s Mincovna Kremnica a ich mincami, ktoré nemajú tento potrebný charakter. Preto vravíme o dovoze napríklad švajčiarskych zlatých tehličiek a rakúskych mincí, ktorých overená kúpa sa dá sprostredkovať výhradne cez špecializovanú mincovňu, prípadne vytvorením poistenej objednávky online.
Z hľadiska investícii do komodít ale môžeme vravieť takisto o striebre a platine, avšak iba na kúpu zlatých zliatkov sa nevzťahuje povinnosť platiť DPH. Každopádne pozornosť si zaslúžia aj tieto dve ďalšie komodity, ktoré si v stručnosti predstavíme.
Striebro je rozhodne veľmi elegantný a estetický kov, čo má takisto úžitkovú hodnotu. Keďže nie je cenné až do takej miery ako zlato, v priemysle sa využíva o niečo častejšie. V priebehu rokov sa dokonca spotrebovalo až 95 % striebra na čisto výrobné účely, resp. v priemysle. Teda rozhodne sa dá povedať, že predstavuje univerzálnosť. Dopyt v priemysle po tomto kove výrazne vzrástol hlavne za posledných 30 rokov. Dôvodom sú predovšetkým jeho originálne vlastnosti ako veľmi dobrá ohybnosť a tvárnosť, ale takisto pevnosť. Vo svete má naďalej obrovský význam nielen ako investičná komodita, ale aj ako univerzálny materiál potrebný v globálnom priemysle. Mimochodom veľmi obľúbené je takisto v spojitosti s výrobou a predajom bižutérie.
Platina vo svojich začiatkoch nemala vo svete významnejšie postavenie. V ruskom Urale sa jej však vyťažilo priveľa a následne našla svoje uplatnenie ako menový kov. Postupom času začala naberať na svojej hodnote a v súčasnosti ju považujeme takisto za zaujímavú hodnotovú zásobu.