Hazardné hry sľubujú 60 miliónov libier na pomoc závislým po kritike

Majitelia William Hill, Ladbrokes Coral, Paddy Power Betfair, Skybet a Bet 365 zvýšia svoj dobrovoľný odvod z ziskov z hazardných hier z 0,1% na 1% až do roku 2023 – príspevok 60 miliónov libier.

Bude to „kroková zmena“ v tom, ako bojujú so závislosťou, tvrdili firmy.

To prichádza uprostred kritiky priemyslu o tom, ako málo vynakladá na pomoc závislým v porovnaní s jeho marketingového rozpočtu.kasino.jpg

Na začiatku tohto mesiaca, generálny riaditeľ NHS Anglicko Simon Stevens varoval stávkové firmy by mohli byť zdanené platiť za liečbu závislosti.

Pán Stevens odsúdil „zlomok“, ktorý priemysel vynaložil na pomoc tým, ktorí zápasia so závislosťou, v porovnaní so sumou vynaloženou na reklamu a marketing.

Spoločnosti uviedli kumulatívne, že počas nasledujúcich štyroch rokov vynaložia 100 miliónov libier na liečbu.

„Priemysel je na priepasti – ak sa nám to nepodarí, skončíme tam, kde bol alkoholický priemysel 10 a tabak pred 30 rokmi.

„Obáva sa, že čelíme zákazu reklamy na dotyk alebo sponzorstva futbalových dresov.“

Peter Jackson, výkonný riaditeľ spoločnosti Flutter Entertainment – názov holdingovej spoločnosti Paddy Power Betfair – uviedol, že dohoda znamenala „bezprecedentnú úroveň angažovanosti a spolupráce popredných spoločností v britskom sektore stávok a hier s cieľom riešiť škody súvisiace s hazardnými hrami“.ruleta.jpg

„Myslíme si, že potrebujeme zvýšiť množstvo peňazí, ktoré sú k dispozícii na ochranu mladých a zraniteľných.“

Marc Etches, výkonný riaditeľ charitatívnej spoločnosti GambleAware, povedal pre BBC: „Vítame túto iniciatívu vedúcich operátorov, pretože je nevyhnutné, aby existovali dostatočné finančné prostriedky na zabezpečenie liečby a podpory problémových hráčov, ako aj tých, ktorí sú v ohrození. mladých a zraniteľných.

„Zákazníci by mali byť schopní hrať v bezpečnom prostredí, kde je pomoc a poradenstvo v mieste potreby ľahko dostupné.

„Je veľmi dôležité, aby sme úzko spolupracovali s komisiou, vládou a inými organizáciami, aby sme zabezpečili, že operátori sa budú naďalej zameriavať na zvyšovanie bezpečnosti hazardných hier, a že liečba a podpora budú riadne financované popri iných iniciatívach vrátane kampane Bezpečnejšie hazardné hry, Bet Regret“.

Back To Top