Zoznámte sa s kúzelníkom Botoxom

Botox je vlastne skrátený názov Botulotoxínu. A veľmi jednoducho ho môžeme nazvať aj klobásovým jedom. Nedá sa však vyrobiť tým, že by sme nechali klobásy z obchodu splesnivieť. Botox je veľmi vzácny proteín produkovaný baktériou Clostridium botulinum a využíva sa okrem kozmetického priemyslu aj pri liečbe migrény, mozgovej obrny, inkontinencie, či depresií. Vedci skúmajú aj jeho využitie pri liečbe abnormálneho srdcového tepu. Na svete je už celých 40 rokov a jeho účinky na odstraňovanie vrások boli objavené náhodne, keď ním liečili škuľavosť.
Botoxu sa teda iste nemusíme báť, ale s kľudom môžeme využiť jeho účinky pri odstraňovaní vrások. Pomáha hlavne pri liečbe mimických vrások čela, medzi obočím a okolo očí. A ako vlastne odstraňuje vrásky? Tým, že blokuje signály vysielané z nervov do svalov a tým pádom sa sval nedokáže stiahnuť. Viditeľným výsledkom je zjemnenie vrások.

oči

My sme vyskúšali účinky botoxu na vyhladenie vrások okolo očí. Pred procedúrou sme pociťovali isté obavy, ale keď bolo po všetkom, sršali sme nadšením. Kvôli istote sme využili služby dermatovenerologičky, ale aplikáciu botoxu robia v súčastnosti aj mnohé kozmetické salóny. Ako prvé nás lekárka oboznámila s možnými rizikami (tie sú však zanedbateľné), museli sme podpísať prehlásenie, že sme boli poučení a súhlasíme s aplikáciou. Následne lekárka vyčistila okolie očí špeciálnym prípravkom a potom sme sa museli smiať a smiať.

injekce

Bolo to preto, aby si lekárka mohla ceruzkou zaznačiť body, kde sa nám najviac tvoria vrásky. Vpichy do daných oblastí sme skoro vôbec necítili, keďže ihla bola veľmi tenučká a každé pichnutie trvalo len niekoľko sekúnd. Po aplikácii na pokožke nevznikli skoro žiadne ranky, stačil púder a pokožka bola ako pred procedúrou. Podľa citlivosti pokožky sa môžu občas vyskytnúť malé modriny, ktoré sú však minimálne viditeľné. Účinky botoxu sú vidieť na 4 až 7 deň po aplikácii. A jeho účinok trvá zhruba 5 až 6 mesiacov. Každou ďalšou aplikáciou sa účinok predlžuje. My sme videli zjemnenie vrások už na druhý deň a na štvrtý boli vrásky preč. Spokojnosť na našej strane bola obrovská a preto dáme botoxu iste ešte šancu. Cena procedúry je tiež priaznivá, pohybuje sa od 90 € (jedna lokalita) v menších mestách až po 150 € v prestížnych klinikách.

Back To Top