Spoznajte Berlín za 24 hodín

Návšteva trhov

Hneď po raňajkách sa môžete vydať na takzvanú nakupovaciu terapiu. Dobrým miestom na nákupy je storočná berlínska inštitúcia KaDeWe so zdanlivo nekonečným množstvom kvalitného tovaru rozloženého na niekoľkých poschodiach. Taktiež určite navštívte niektorý z mnohých tradičných trhov v Berlíne, kde predávajú starožitnosti, retro nábytok, použité oblečenie a rozličné druhy miestnych vín. Vyskúšajte trh so starožitnosťami na Georgenstrasse v okrese Mitte pod mostom S-Bahn alebo skúste pozrieť na blší trh v Mauerpark v Prenzlauer Berg.

budova

Nasledujte šľapaje známych umelcov ako Van Gogh a Toulouse-Lautrec (ktorí sa inšpirovali myšlienkovým nápojom absinth), navštívením Absinth Depot. Majiteľ vám poskytne viac ako 100 typov tohto zeleného moku. Taktiež tam nájdete absinth príslušenstvo (lyžice, poháre) aj čokoládu absinth.

Oddychujte s výhľadom na panorámu mesta
Vychutnajte si čas strávený prehliadkou a nakupovaním oddychovaním v jednej z niekoľkých barov Strandbars v Berlíne, ktoré sa vyrábajú z piesku na stavenisku umiestneného na pásoch priemyselnej pustiny pozdĺž rieky Spree, každá s vlastnou atmosférou. Zaujímavým miestom na Strandbar je Badeschiff (kúpacia loď) nachádzajúca sa v odľahlej časti juhozápadnej berlínskej štvrte Treptow. Tento 30-metrový bazén zakotvený v rieke Spree ponúka nádherné panorámy mesta. Drevená lávka s hojdacími sieťami spája čln s bazénom na brehu rieky, kde hromada ľudí relaxuje na plážových stoličkách so studenými nápojmi, hrá volejbal alebo cvičí jogu.

berlín

Večera po tme
Pre skutočne nezvyčajný zážitok si rezervujte stôl v bare „Tmavá reštaurácia“ na bare v Gormannstrasse. Slepí alebo zrakovo postihnutí čašníci alebo čašníčky vás povedú cez čiernu jedáleň k vášmu stolu a vysvetľujú umiestnenie príboru a tanierov pomocou analógie hodín (napríklad vidlička sa nachádza na deviatej hodine), aby ste mohli jesť v tme. Teória konceptu spočíva v tom, že opúšťaním vašej vízie budete schopní zažiť, akej úžasnej práce sú vaše ostatné zmysly schopné.

Back To Top