Zruší Youtube možnosť dávať dislike, teda palec nadol?

Ak navštívite jednu z najnavštevovanejších stránok, akou je Youtube a kliknete na ľubovoľný video-príspevok, pod týmto príspevkom môžete vidieť palec hore a vedľa neho palec ukazujúcu nadol ako aj počet „like“ a „dislike“. A zrejme nemusíme pripomínať, že práve „dislike“ a teda palec nadol je pre autora príspevku nelichotivá vizitka a v prípade, ak je týchto negatívnych hlasov viac, jeho príspevky upadajú do zabudnutia. Ale buďme fér- Koľkí z nás už klikli na tento negatívny palec s tým, že príspevku vlastne ani nedali šancu, respektíve hneď po niekoľkých sekundách bez toho, aby sme sa zamysleli nad serióznym dôvodom?

youtube

  • Možno si v daný moment myslíme, že o nič nejde, a koniec koncov sme len vyjadrili svoj názor, ale na druhej strane sa palec nadol stáva obľúbeným a veľmi jednoduchým prostriedkom kybernetickej šikany.

Samozrejme je rozdiel, ak užívateľ palcom nadol iba vyjadrí svoj úprimný názor alebo či ide o pokus šikanovať, respektíve vedome uškodiť, čo sa stáva najmä v prípadoch, kedy má príspevok dislajkov viac. Ostatní sa k jeho negovaniu proste nechajú strhnúť. Je to presne to isté ako šikana v kolektíve, v ktorom sa proste vyberie jeden chudák a kto chce byť in, tak mu vedome pred ostatnými uškodí. Ale to predsa nie je správne, však?

  • Momentálne sa tak stále častejšie uvažuje, ako bude Youtube, respektíve Google pokračovať s voľbou dislike ďalej a aké v tomto smere spraví zmeny. Dokonca sa vravelo o jej úplnom odstránení, to by však nebol kompromis a ani ideálne riešenie.

smajlík
Ako pravdepodobný krok tak zatiaľ pôsobí celkom rozumné a kompromisné riešenie, ktoré by vám ponechalo možnosť názoru, ale vyvarovalo by sa „zbytočným“ dislajkom. To znamená, že ak by ste klikli na palec nadol, následne sa vám zjaví krátky dotazník, v akom uvediete pár dôvodov, prečo sa vám daný príspevok nepáčil.

Back To Top