Ak sa hranie videohier zmení na závislosť

Súčasťou dnešnej doby a rád by som poznamenal, že z veľkej časti, sú videohry. Stali sa priateľom mnohých ľudí, pomáhajú nám odreagovať sa od každodenného reálneho sveta. A práve z tejto príčiny vzniká od nich nebezpečná závislosť, rovnako ako v prípade drog. Aj videohry sú drogou. Zabavia nás, pomôžu nám odreagovať sa, no a práve na tomto pocite zostáva veľa ľudí závislých, čo by bolo v podstate v poriadku, ale nadmerná závislosť od hrania hier aj v tomto prípade začína prinášať neželané, zdraviu škodlivé následky, kedy nakoniec viac strácame, než získavame.

konzole

• Zábava sa začne meniť na monotónne hodiny sedenia na zadku pri počítači v tmavej miestnosti, relax a psychická úľava sa začne meniť na nervozitu a agresivitu. A človek si to v mnohých prípadoch neuvedomí.
Takmer neustála závislosť od tejto aktivity bude mať pochopiteľne neblahé následky na fyzické, ale aj duševné zdravie. Absencia vonkajšieho prostredia, nepravidelná životospráva, neustále sledovanie obrazovky, takýto „životný štýl“ vedie k fyzickému ochoreniu a neustále vytváranie psychickej závislosti od úloh a reflexov, ktoré od nás hra požaduje sa zas odzrkadlí na narušenom psychickom stave, alebo migréne. Tieto problémy som ale zhrnul do stručného obsahu, spomenul som hlavne objektívne a pravdepodobné následky, no existujú aj ojedinelejšie, ale možné následky ako napríklad epilepsia, zelený zákal oka, syndróm karpálneho tunela, ale aj smrť.

klávesnice

• Existuje verejne známy prípad smrti, kedy 28-ročný Juhokórejčan strávil v internetovej kaviarni (pri hraní počítačovej hry) neuveriteľných 72 hodín v kuse, pričom zrazu nečakane skolaboval na vyčerpanie a to bola jeho posledná chvíľa.
Týmto článkom však nechcem zanechať dojem, že videohry sú iba zlé a škodlivé, nie! Sú zábavné, spájajú ľudí, trénujú naše zmysly, dokážu nám zlepšiť náladu,… ale pokiaľ poznáme tú správnu mieru. Videohry majú aj pozitívne účinky, viď .

Back To Top