Netradičná móda pre maznáčikov

Móda vždy zachádzala priďaleko, a tak to je aj u zvierat. Je samozrejmé, že menšie druhy cez zimu potrebujú nejaký ten svetrík na zahriatie tela, pretože im to pomáha predchádzať mnohým ochoreniam typickým aj pre nás, najmä v zimnom období. Psík s krátkou srsťou potrebuje ísť von na prechádzku, vyvetrať sa a nie je dobré, ak nemá na sebe aspoň kúsok oblečenia. Niekedy to môže byť ľuďmi odsudzované za týranie, inokedy za zdravý rozum s tým, že pes si má so svojím kožúškom vystačiť a zimu prečkať.

pes

Oblečenie pre psov má v obchodoch čoraz viac vyššiu hodnotu a nadobúda aj väčšiu extravaganciu. Hlavne malé rasy bývajú sprevádzané mnohými módnymi výdobytkami, medzi ktoré mimochodom patrí okrem sukne pre psie dámy aj župan. Je to až bizardné a neprospešné, no majitelia naň nedajú dopustiť. Psy sa možno v oblečení necítia dobre, ale sú neskutočne šťastní za lásku a pocit domova. Takže aby sme im tento pocit nadobudli nakúpime im množstvo hračiek, kráľovskú postieľku a veľkú kopu oblečenia od županu po klasickú zimnú bundičku. Na veterné počasie s prehánkami alebo silným dažďom sa odporúča nepremokavý typ bundy, ktorá je už ľahko dostupná v každom zvieracom obchodíku.

Psie oblečenie nezaostáva ani v značkách – Adidas alebo Nike, to je len základ toho, čo nám ponúkajú internetové obchody. Samozrejme ich cena stúpa, tak ako aj u nás. Je na majiteľovi, čo svojmu psíkovi dopraje, či bude hľadieť na kvalitu a cenu danej textílie.

pejsek

Mnoho z nás však svojich psíkov natoľko miluje, že im poskytne hocičo len aby vyzeral šťastne a krásne. Faktom je, že na tom v skutočnosti psovi ani tak moc nezáleží. Bude spokojný aj s jedným svetríkom ak nebude zapáchať jeho vlastným močom a bude sa v ňom cítiť ako v bavlnke. Psík má v skutočnosti len málo nárokov – chutné jedlo, voda, pelech zábava a láska svojho majiteľa.

Back To Top