Vytvorme si vlastnú webovú stránku

Možno sa chcete zabaviť, možno zviditelniť, alebo rozbehnúť reklamu. Na toto všetko využijeme našu vlastnú webovú stránku. Stránok je na internete v dnešnej dobe nespočetne veľa. Prečo si teda jednu nevytvoríme aj my? Internet nám túto možnosť predsa poskytuje. Ak teda máte záujem, v následujúcich riadkoch Vám opíšem, ako sa pri tvorení webovej stránky postupuje.
práce bloggera
• Na vytvorenie stránku použijeme WordPress. Jedná sa program podobný ako napríklad Joomla. Program Systém WordPress sa dá jednoducho stiahnuť z ich webovej stránky. Ak stiahnutý program spustíme, vyplníme následujúce údaje:
I. Meno databázy
II. Použivateľské meno
III. Heslo
IV. Prefix tabuľky

Tieto údaje je nutné vyplniť kvôli databáze Vašej budúcej stránky.
• Následne si ideme vybrať šablónu. No najprv si dobre rozmyslime, aký účel má naša stránka, akú tému bude obsahovať. Majme takisto na pozornosti, že na našu stránku môže pridať skutočne zaujímavé texty, no pokiaľ nebude štýlovo graficky upravená, úspech mať zrejme nebude. Podľa týchto vecí, ktoré som spomenul si teda vyberme tú pravú šablónu pre nás. Na stránke WordPressu máte široký výber šablón. Následnú kreativitu, nápady a texty nechám na Vašom naplánovaní, plánoch a nápadoch. Na tvorbu obsahu, textu, odporúčam použiť Word. Taktiež odporúčam pozrieť nastavenia. Klikneme a zjaví sa nám takýto vypľnovací formulár:
I. Názov stránky
II. Slogan
III. Adresa URL WordPressu
IV. Adresa Vašej novej stránky
V. Vaša e- mailová adresa
VI. Členstvo
plány na pc
Tento formulár musím nechať na Vás, bude to Vaša stránka, preto napíšte údaje podľa Vášho priania a plánu. Adresy musia obsahovať na začiatku http://. Ak chcete čo najviac návštevníkov, v kolónke členstvo klikneme- každý sa môže zaregistrovať.

• Odporúčam kliknúť na možnosť moduly a znižovať množstvo týchto pluginov. Vaša webová stránka pôjde rýchlejšie. Nebudú ju zaťažovať hlúposti.

Back To Top