Výhody a nevýhody prijatia Bitcoin pre platby malých firiem

Bitcoin nedávno oslávila svoje 10. ročník výročie. V roku 2017 sa cena kryptoceny zvýšila z menej ako 1 000 USD na viac ako 20 000 USD od januára do decembra. To má pretože klesol na menej ako 4000 dolárov, ale to neznamená, že je mimo prevádzky. Zvážte tieto výhody a nevýhody prijatia pre platby v malých podnikoch.
 bitcoin.jpg
Výhody

  • Cezhraničné platby sú pomalé – podniky, ktoré prijímajú platby na medzinárodnej úrovni, majú málo možností. Väčšina z nich je pomalá. Bankové platby môžu trvať dni. Kontroly sú neefektívne. A väčšina online platobných systémov ako PayPal nie je akceptovaná v každej krajine. Je však peer-to-peer platobný systém, ktorý umožňuje jednej strane poslať platbu inému bez sprostredkovateľa tretej strany. Platby sa uskutočňujú v priebehu niekoľkých minút. Všetko, čo potrebujete, je šifrovacia peňaženka.
  • No chargebacks – Malé firmy obchodníci sú vždy v nebezpečenstve kreditnej karty chargebacks. V prípade tomu tak nie je. Keďže je to peer-to-peer, žiadna tretia strana nemôže vrátiť platbu zákazníkovi. Toto rozhodnutie je obchodník sám.

 
 
Nevýhody
Aj keď existuje veľa upsides na prijatie pre malé podniky platby, tam sú niektoré nevýhody. Zvážte tieto:
 
Trhová volatilita – Neexistuje žiadna regulácia kryptomeny. Okolo zemegule úrady diskutujú o tom, ako implementovať zdravú reguláciu, ale odteraz trhové sily diktujú cenu a zo dňa na deň dochádza k divokej volatilite. Ak hodnota klesne pred tým, ako ho váš malý podnik vymení za fiat menu, môžete stratiť peniaze na predaj.
 
Bezpečnostné obavy – Cryptocurrency výmeny stratili milióny dolárov v hacks. Kým je bezpečnejší ako niektoré spôsoby platby, odporúča sa opatrnosť a odborníci varujú, že najbezpečnejšie a najbezpečnejšie úložisko je offline v tzv. Papierovej peňaženke.měna.jpg
 
Každá transakcia je verejná – transakcie sa zaznamenávajú do verejnej knihy. To zabezpečuje transparentnosť, často považovanú za výhodu Bitcoin platby. Pretože každá transakcia je zaznamenaná vo verejnej knihe, ktorú môže vidieť ktokoľvek, ak je identifikácia adresy peňaženky uniknutá alebo napadnutá, je to hlavný problém týkajúci sa bezpečnosti. Príkaz na ochranu týchto informácií má vlastník peňaženky.
 

Back To Top