Vianočná svetelná rozprávka

Ohúrte susedov!
Na západe je svetelná vianočná výzdoba exteriérov veľmi trendy. Susedia niektorých rodinných štvrtí dokonca neoficiálne súťažia kto má toho roku krajšie umiestnené sviečky na dome, soby v predzáhradke či veniec na vchodových dverách.

vánoční hvězda

U nás, na Slovensku nie sú sane a soby tradičným symbolom Vianoc, preto sa s nimi nemusíte trápiť. Osvedčeným kamarátom k týmto zimným mesiacom nám bude aj tento rok snehuliak. Dnes už dostať svietiace snehuliaky vhodné do záhrady v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Fungujú na batérie, takže sa nemusíte naťahovať s elektrickým káblom. Pokojne ho umiestnite na Váš dvor pred dom. Potešíte susedov aj okoloidúcich a jediné z čoho si môžete robiť starosti sú milí ľudia, ktorí by si ho najradšej zobrali k sebe domov.

vánoční světla

LED svetielka
Osvetlite svoj dom alebo okná bytu (či už zvnútra klasickými elektrickými sviečkami alebo zvonku LED svetielkami) imitáciami cencúľov, svetelnými závesmi (napríklad aj v tvare anjelikov), svietiacimi hviezdami, stromčekmi a pod. Neprežeňte to však! Na menší priestor stačí menej osvetlenia, aby svetielka vynikli. Farby striedajte uvážlivo – žlté hviezdičky, zelené stromčeky, biele vločky… Stále platí, že menej je viac a v jednoduchosti je krása. Nechcete predsa žiariť na ulici ako výklad TESCA. Už malá LED výzdoba Vám zaručí kúzlo Vianoc v duchu štýlovej elegancie. A povedzme si úprimne, toto osvetlenie nie je najlacnejšie a keď to nebudete preháňať ušetríte nejaké tie eurá aj na vianočné darčeky.

světlýka

Na záver zaujímavosť; Tridsaťosem ročný Václav Turnec z Chotvíc skrášľuje svoj dom každý rok na Vianoce vyše 18 000 žiarovkami. Takmer tridsaťtisíc návštevníkov každoročne obdivuje tento nádherný vianočný úkaz v malebnej dedinke na severovýchode Českej republiky.

Back To Top