Stoličky do kaviarne – aké vlastnosti by mali mať?

Správny výber vybavenia kaviarne zvyšuje jej šance na úspech, pretože sa vďaka nemu hostia cítia príjemne a radi sa vracajú. Stoličky sú dôležitou súčasťou každej kaviarne a mali by byť funkčné a pohodlné. Na čo sa zamerať pri výbere stoličiek do kaviarne?

Po prvé: pohodlie

Pri výbere stoličiek do kaviarne, kancelárie alebo domácnosti je najdôležitejším prvkom pohodlie. Výnimkou sú miesta rýchleho občerstvenia, kde hostia nestrávia veľa času. Čo znamená komfort pre kaviarenské stoličky? Musia byť stabilné a mať univerzálnu veľkosť, aby sa na nich dalo pohodlne sedieť.

Dôležitá je aj výška stoličiek, ktorá by mala byť dobre prispôsobená stolom v kaviarni, aby hostia strávili príjemný čas v pohodlí. Ak chcete pri pulte vytvoriť miesto na sedenie, najlepšie sa hodia vysoké hokejky. Treba si však uvedomiť, že zatiaľ čo pohodlné stoličky nevyvolajú žiadnu kontroverziu, ak je nábytok vratký alebo nepohodlný – každý zákazník si to zapamätá.

Druhá: funkčnosť

Stoličky do kaviarne by mali byť funkčné a mali by zodpovedať charakteru podniku. Ľahké materiály umožňujú rýchle prestavenie a upratanie stoličiek. Skutočnosť, že sa dajú stohovať, uľahčí skladovanie a materiály odolné voči škvrnám pomôžu udržať stoličky dlho v dobrom stave. Je to mimoriadne dôležité vzhľadom na povahu priestoru – rozliata káva alebo kúsok koláča spôsobí znetvorenie škvŕn, ak sa nedajú ľahko odstrániť.

stoličky v kavárně

Do kaviarenskej záhrady vyberajte len stoličky, ktoré sú veľmi odolné voči poveternostným vplyvom a veľmi stabilné, takže vydržia dlhé roky. Skladacie alebo stohovateľné stoličky sú vhodné na jednoduchšie uskladnenie nábytku na jeseň a v zime.

Po tretie: kvalita

Stoličky vyrobené z vysokokvalitných materiálov zaručujú dlhú životnosť v perfektnom stave. Sú stabilné, trvanlivé a odolné voči náhodnému poškodeniu a znečisteniu. Vďaka tomu sa ľahko udržiavajú a majú pozitívny vplyv na ich vzhľad a pohodlie. Aj keď sú drahšie ako najlacnejšie stoličky, oplatí sa do nich investovať, aby ste mali istotu, že stoličky do kaviarne nebude potrebné čoskoro vymeniť. Kvalitný nábytok je dôležitý najmä v kaviarni, kde je vystavený intenzívnemu a dlhodobému používaniu.

Po štvrté: vzhľad

Je tiež mimoriadne dôležité, aby vzhľad kaviarenských stoličiek ladil s ostatným zariadením alebo charakterom interiéru. Miestnosť tak bude pôsobiť príjemným a súdržným dojmom a hostia sa v nej budú cítiť pohodlne. Môžete si vybrať stoličky, ktoré dokonale splynú so zvyškom interiéru, alebo také, ktoré budú zaujímavým akcentom, ktorý zdanlivo vynikne. Drevené stoličky a čalúnené stoličky s nadčasovým vzhľadom a veľkým komfortom sa dobre hodia do klasických interiérov. V kaviarni zariadenej v modernom štýle sa oplatí staviť na zaujímavý dizajn, neobvyklý tvar alebo zaujímavú farbu. Kaviareňové stoličky sa tak môžu stať zaujímavým dekoračným prvkom a nielen funkčným kusom nábytku.

Back To Top