Kritéria výberu barovej stoličky

Barové stoličky, ktoré nás niekedy fascinovali pri posedeniach v baroch alebo na diskotékach, sú už dnes často aj súčasťou moderných rodinných domov alebo terás, ktoré sú miestami stretnutí a posedení priateľov. Alebo sú umiestnené v kuchyni pri jedálenskom pulte, kde sú často využívané na rýchle raňajky alebo večere. Dokonca ich radi využívajú aj školopovinné deti, kedy majú väčší pocit voľnosti a slobody. Takže výber vhodnej barovej stoličky je dnes aktuálny u mnohých domácností, ktoré si vyberajú z veľkého počtu možností na internete alebo aj v kamenných obchodoch. Jednu z najširších ponúk barových stoličiek dnes môžete nájsť v internetovom obchode www.hawaj.sk, kde sú v ponuke stoličky rôznych tvarov, materiálov a cenových relácií.

Pri výbere barovej stoličky si všímajte materiál jej konštrukcie, ktorý musí byť bezpečný a stabilný. Okrem toho je dôležitým kritériom výberu výška barovej stoličky, ktorá sa musí prispôsobiť výške pultu, pri ktorom sa bude používať. Výhodne sú preto výškovo nastaviteľné stoličky, ktoré si jednoducho prispôsobíte výške vášho barového pultu. Nastavenie je veľmi jednoduché, takže ho zvládnu aj deti, ktoré tieto stoličky rady používajú. Barové stoličky bez možnosti nastavenia výšky musíte už pri nákupe starostlivo vyberať, aby sa na nich sedelo príjemne vzhľadom na výšku pultu. Niekto siahne práve po tejto možnosti, pretože často nenastaviteľné stoličky pôsobia viac elegantne a štýlovo. Pri výbere vám možno pomôže pravidlo, že medzi výškou pultu a výškou sedadla stoličky sa odporúča rozdiel 20-30 cm, aby sedenie bolo pohodlné a príjemné.

barové stoličky

Ďalším kritériom, ktoré je pri výbere barovej stoličky veľmi dôležité, sú rozmery sedacej časti, ktoré sú vždy zobrazené pri každej stoličke. Iná veľkosť vyhovuje deťom, iná dospelým ľuďom, no určite nebudete kupovať za pult vo vašej obývačke viacero druhov barových stoličiek, čo by asi nepôsobilo príliš dobrým dojmom. Ak si vyberiete stoličku bez operadla alebo bez bočného vedenia, tak by ste chybu nemali urobiť. Väčšinou ide o lacné barové stoličky, ktoré sú dostupné za veľmi prijateľné ceny.

Ak je pult dostatočne dlhý, tak vás možno bude trápiť aj otázka potrebného počtu barových stoličiek, ktoré budú umiestnené pri tomto pulte. Ináč pôsobia stoličky s opierkami alebo bez nich, no odporúča sa rozostup stoličiek po 50 až 60 cm, takže si jednoducho vypočítate ich počet podľa dĺžky vášho pultu.

Ak aj objednáte o jednu stoličku menej akoby sa to žiadalo, tak si jednoducho doobjednáte ďalšiu, no väčšiu pozornosť by ste mali venovať výberu materiálu barovej stoličky. Pri výbere môžete brať do úvahy aj skutočnosť, pre koho sú hlavne barové stoličky určené. Ak ich budú využívať prevažne deti, tak sa poobzerajte po praktických umývateľných materiáloch, ktoré sú veľmi praktické. Na výber máte stoličky potiahnuté textilom, kožou alebo ekokožou. Osobitnou kategóriou sú plastové sedáky, ktoré sú však veľmi praktické a ľahko udržiavateľné, takže vždy vyzerajú ako nové. Určite sú menej pohodlné, no pôsobia veľmi moderne a sú k dispozícií v zaujímavých farebných odtieňoch, takže ľahko dotvoria moderný obraz vašej domácností.

elegantní stolička

Ak plánujete vaše stoličky využívať na dlhšie sedenie, určite voľte mäkšie pohodlnejšie materiály a ak je to možné, vyberte si aj stoličku s opierkami rúk. Sedenie v takýchto elegantných barových stoličkách je omnoho pohodlnejšie, čo určite ocenia vaši známi pri dlhších posedeniach alebo oslavách. Taktiež si rozmyslite, či je pre vás vhodná otáčavá stolička, ktorá niekedy pri nastavení maximálnej výšky môže mať problémy so stabilitou. Malým deťom sa otáčanie na takýchto stoličkách veľmi páči a dokonca ich preto často využívajú na hranie, preto je niekedy lepšie takúto možnosť zamietnuť a vyhnete sa tak možno nebezpečným situáciám. Takáto stolička môže byť niekedy nebezpečná nielen pre deti, ale aj pre návštevu potuženú alkoholom.

Ak máte doma dostatočne veľkú terasu, určite by ste mali zvážiť inštalovanie barového alebo kuchynského pultu na tejto terase, kde môžete následne umiestniť aj štýlové barové stoličky, ktoré vašu terasu určite oživia. V takomto prípade ale vyberajte z materiálov, ktoré nebudú mať problém s umiestnením v exteriéri, aj keď je vaša terasa krytá strešnou konštrukciou.

Back To Top