Okná do sveta

Pri pohľade na svet často rozmýšľame aký by mohol byť, keby sme niečo spravili inak alebo keby sa vtedy rozhodli opačne ako sme sa rozhodli. Okná sú také oči, ktoré majú budovy. Hoci sú osádzané na to, aby sme mali v miestnostiach svetlo, často zatienia dosť veľa z denného svetla. V minulosti boli populárne malé okienka preto, aby prepustili, čo najmenej tepla von. Vtedy ešte neexistovali také technológie ako máme dnes, takže teplo z domu unikalo veľkou rýchlosťou. Dnes sú moderné a mali by sa využívať aj z ekologického hľadiska veľké okná, aby nám prepustili do príbytku, čo najviac denného svetla za tým účelom, aby sme nemuseli míňať veľa elektriny na svietenie už v skorých večerných hodinách alebo dokonca cez deň. To je ekologicky neefektívne a snažia sa to všetci projektanti odstrániť.

city-1868530_1920

Doma máme iné okná ako napríklad na letiskách alebo v nákupných centrách. Na dom potrebujeme okná, ktoré prepustia, čo najmenej tepla von, aby sme nemuseli toľko minúť za kúrenie. Na tých iných miestach na tom až tak nezáleží. Sú to väčšinou veľké, priam obrovské miestnosti, ktoré potrebujú priestor a dostatočné svetlo z vonku. Veľa ľudí v nich hľadí von pri čakaní na svoj let alebo pri jedení svojho obedu v nákupnom centre.

architecture-1048092_1920

Okná Schüco AWS 50 https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-okna-a-dvere/schuco/aws-50-ni/ sú práve takým riešením, ktoré sa využíva v prípade letiskových hál, iných hál, nákupných centier a iných takýchto podobných budov. Majú množstvo výhod, ale samozrejmé je, že sú vhodné na dané účely preto, že na iné účely sa veľmi nehodia. Do domu by sme si ich nechceli dávať a nie sú na to ani vhodné. No, nebojte sa. V prípade, že by sa vám veľmi zapáčili, tak daná firma ponúka možnosti okien aj do vášho príbytku, takže nemusíte zúfať alebo prerábať váš dom na letiskovú halu, či nákupné centrum len kvôli tomu, že chcete tieto okná.

Back To Top