Kedy je na čase bývať sám

Otázka, na ktorú vám nikto nepovie priamu odpoveď, pokiaľ nebudete mať štyridsať a budete bývať u rodičov. Samozrejme, že život má svoje etapy a jedna z nich je tá, ktorá je dôležitá pre osamostatnenie. Stále možno hľadáte dôvody prečo ostať u rodičov, alebo naopak, prečo sa konečne odsťahovať. Verte, že v tejto dobe na tom nie ste sami.

apartmán

Zhodnoťte svoj doterajší život

Aspoň tak by ste mali vždy začať uvažovať pri veľkých rozhodnutiach. Nie je totiž jedno, či máte osemnásť a navštevujete strednú školu, alebo bývate niekde na internáte a úž si zháňate prácu. Preto majte na mysli, že sa nikde netreba ponáhľať, aj keď vaši kamaráti či spolužiaci majú svoj život už dávno zariadený.
Treba sa spoliehať na vlastné skúsenosti a zdroje. To znamená, že ak nemáte stále zamestnanie, alebo nádej na postup a kariérny rast, premyslite si svoje plány. Asi by ste sa nechceli vrátiť o niekoľko mesiacov domov, s hlavou v smútku a hanbe. Čo sa týka skúseností, jedny sa spoliehajú na to, že obyčajná cesta do vzdialeného mesta im dá postačujúce skúsenosti. Iní sa rozhodnú napríklad pre štúdium či prácu v zahraničí, kde získa potrebné vedomosti a praktickosť.

Ak uvažujete nad spoločným bývaním s vaším partnerom či partnerkou, dbajte na to, aby ste na to nešli príliš rýchlo, alebo príliš pomaly. Ako to zistíte? Samozrejme, že váš vzťah už musí byť preskúšaný a zdieľate podobné záujmy a názory. Vtedy nie je potrebné, aby ste mali obaja vysoko platenú prácu, keďže sa budete navzájom dopĺňať. Problém môže nastať, ak budete mať deti. No na spoločné bývanie to stačí.

procházka

Čo sa týka veku, mnohý si nevedia predstaviť, žeby vo svojej dvadsiatke bývali ešte s rodičmi. Vy však musíte byť objektívny vzhľadom na vašu situáciu. Ak máte menších súrodencov, o ktorých sa musíte starať alebo starších rodičov, verte, že niekedy je na škodu zbytočne sa ponáhľať.

Back To Top