Ako neutratiť všetky peniaze?

Aj keď je málo pravdepodobné, že väčšina z nás si bude môcť takýto prepych a luxus dovoliť, snívame o tom. Množstvo ľudí čistou prácou zarobí akurát na základné potreby. Bez hypotéky máloktorá mladá rodina dokáže postaviť dom či kúpiť byt. Na Slovensku veľké množstvo financií mesačne odchádza na potraviny, kozmetiku a iné nevyhnutné potreby. Dovolenku raz ročne si tiež nemôže dovoliť každá rodina. Ak patríte však k lepšie zarábajúcim osobám a mesačne vám nejaká suma z výplaty ostane, lepšie urobíte ak ich investujete a budete sporiť inde ako na bežnom účte. Aké sú teda možnosti?

bitcoin

Fondy Fond je typ sporenia, na ktorom môžete mať úroky v zisku ale aj v mínuse. Svoju zvolenú čiastku odovzdávate na trh, čím vzniká riziko možnej straty. Tie však nebývajú až také veľké. Ak sa naučíte správne pohybovať v kurzoch dokážete svoje peniaze v správnom fonde výhodné zúročiť. Nevýhodou je, že doba má určitú fixáciu a prvé dva či tri roky svojimi peniazmi nemôžete hýbať.

Sporiace účty Ide o sporenie, na ktorom nejako výrazne nezbohatnete. Peniaze vám budú odchádzať na váš podúčet a kedykoľvek si ich môžete vybrať. Výhodou je, že s nimi nemôžete rátať na svojom bežnom účte a vytvárate si tak rezervu aj s malým plusovým úrokom.

Termínovaný vklad Rozdiel medzi sporiacim účtom a termínovaným vkladom je v tom, že investujete vyšší počiatočný vklad. Ďalej môžete mesačne posielať nejaké peniaze alebo nechať zarábať len pôvodný vklad. Úrok sa odvíja od výšky vložených peňazí a doby, po ktorú chcete peniaze na účte držať.

peníze

Nákup Najviac zisku budete mať, ak sa nebojíte riskovať a peniaze dáte na nákup kryptomien alebo hmotného zlata. Ide však o biznis na trhu, ktorý nie je stabilný a preto nemusíte byť vždy plusový. Ak sa však začnete zaoberať touto tematikou, dokážete byť úspešný a zarobiť si slušné peniaze.

Back To Top