Sedliacka reštaurácia v Štúrove vás (možno nemilo) prekvapí svojou netradičnou obsluhou

Slovensko ešte dbá na svoje zvyky a tradície, dokonalou ukážkou je pre dnešnú dobu netradičná, no pritom originálna reštaurácia v Štúrove. Jej koncept pôsobí zaujímavo, no“inak“. Na jednej strane priláka svojou tradíciou, na druhej strane možno výrazne sklame tých, čo hľadali luxusný „americký“ podnik, aký vidíme vo filmoch.

grilování

Možno ste o danej reštaurácii už počuli či dokonca boli jej hosťom, každopádne vás privíta stredoveký štýl a zvyky, za ktorými sem chodia pravidelní zákazníci, a to aj zo zahraničia. Pri vstupe nejedného zákazníka určite prekvapí otázka respektíve možnosť výberu, či chce byť obslúžený normálnou cestoualebo sedliackou a drzou obsluhou.

Tento výber sa zákazníkovi poskytuje formou tabule, ktorá ho takisto informuje, ako bude dotyčná obsluha a komunikácia s ňou prebiehať. Tí odvážnejší alebo tí so zmyslom pre humor a isté spestrenie tak môžu zvoliť práve spomenutú netradičnú cestu a skúsiť, čo je stredoveká štúrovská reštaurácia v skutočnosti zač.
V skutočnosti tak môže ísť v spojení s týmito službami o celkom diskutabilnú tému, ale je pravda, že do tejto reštaurácie chodí veľké množstvo ľudí, má svoju stálu klientelu a čoraz väčšie meno. Samozrejme nás však neprekvapí, že takisto stretnete ľudí, ktorí k nej prechovávajú nepekný názor. Odlišnosť je však určitou formou reklamy, a teda i záujmu.

středověk

Podnik sa v Štúrove nachádza od roku 2008 a opísaná atmosféra respektíve veľmi netradičné služby boli jej konceptom od úplného začiatku. Môžeme ich ale nazvať skôr špecifickými, nakoľko paradoxom je, že vlastne ide o tradíciu, a teda používať spojenie netradičné zrejme nie je na mieste. Na druhej strane ale treba vyzdvihnúť aj samotnú chuť jedál a pokrmov, aké sa tu podávajú. To je zdá sa jedna zo silných stránok daného podniku, čoho dôkazom je aj nemalý počet stálych, nielen slovenských zákazníkov.

Back To Top