Internet- dobrý sluha, zlý pán

Internet je úžasná vec, bez ktorej si už ani nevieme predstaviť svoj život. Internet zmenil spôsob akým žijeme. Všetko je rýchlejšie, pohodlnejšie. Veľa vecí vieme vybaviť bez toho aby sme opustili svoj domov a komunikovali s inými ľuďmi. Nemusíme cestovať do obchodu a namáhať sa s nákupnými taškami. Stačí si na webovej stránke vybrať, o čo máte záujem a kuriér vám potraviny privezie až k vašim dverám. Nemusíme tráviť celý deň nakupovaním oblečenia v nákupnom centre a prehrabávať sa v kopách odevu a nakoniec odísť s prázdnymi rukami, lebo ste nenašli nič, čo by sa vám páčilo.

mobilní telefony

Potrebujete si kúpiť novú chladničku? Na internete si môžete porovnať množstvo modelov, čítať si recenzie od zákazníkov, porovnávať ceny v rôznych predajniach. A tak sa nakoniec rozhodnúť pre tú najvýhodnejšiu kúpu. Cez internet dostávate vždy tie najaktuálnejšie informácie. Letecká spoločnosť práve ohlásila akciu na letenky do Paríža? Super, budúci mesiac letíte. Stihli ste si kúpiť výhodnú letenku, lebo ste dostali tú správnu informáciu včas. Internet nám vie ušetriť veľa času, ktorý nám však vzápätí znova kradne. Od čias, kedy sa stal internet mobilným, ho ľudia veľakrát uprednostňujú pred prežívaním reality. Príliš veľa času trávime s pohľadom upreným na smartfón.

google

Márnime svoj čas prezeraním si obrázkov, pridávaním postov, čakaním na lajky a komentáre. Príliš sa zaujímame o svoj image na sociálnej sieti, chceme, aby ľudia videli, že sa máme dobre. Sme ochotní obetovať svoj voľný čas pre internet. Už nám zrazu nezostáva čas na efektívne trávenie voľných chvíľ ako napríklad čítanie kníh, maľovanie, hranie na hudobný nástroj, učenie sa nového jazyka, stretnutie sa s priateľmi pri športovej aktivite. Internet zabíja vzťahy a zároveň pomáha vytvoriť nové. Môžeme sa baviť s priateľmi na opačnom konci sveta, no zabúdame si vyjsť von s priateľmi z opačného konca ulice. Je to dvojsečná zbraň.

Back To Top