Zázrak zvaný banán

Banán obsahuje množstvo vitamínov ako napríklad vitamín A, B či C. Nechýba ani vitamín E a ak potrebujete vitamín K tak ho určite získate práve z banánov. Minerály ako draslík či železo sú jeho súčasťou rovnako tak ako aj horčík či rôzne fosfáty a sodík. vášmu telu poskytne značné množstvo proteínu a ba malé množstvo tukov. Navyše obsahuje serotonín – hormón šťastia – ktorý sa hodí určite každému z nás.
 
banány

Pokiaľ trpíte anémiu tak konzumovanie banánov vám pomôže regulovať hemoglobín v krvi. Žalúdočné problémy ako hnačky patria na zoznam vecí, ktoré dokáže banán ovplyvniť. Určite poznáte pocit sýtosti, keď zjete banán. Preto je banán výborná energetická bomba a to práve u športovcov. Tým, že obsahuje hormón šťastia vlastne dobre vplýva na ľudí, ktorý často pociťujú stres alebo úzkosti. Srdcu dokážu pomáhať tieto plody tiež. Ich dobrý vplyv na srdce sa odráža práve pri srdcových ochoreniach a tiež môžu zabrániť infarktu. Konzumáciou banánov je naše telo odolnejšie a silnejšie. Dokáže sa lepšie brániť a bojovať proti nežiaducim ochoreniam.

musli
 
Už spomínaný vitamín A sa nachádza pod banánovou šupkou. Síce v malom množstve, ale aj to je lepšie ako keby tam nebol vôbec. Tento vitamín je dobrý na oči a celkovo zlepšuje náš zrak. Banán teda poskytuje pomoc aj pre vaše oči.
Ďalšou už vyššie uvedenou zložkou v banánoch je draslík, ktorý je vhodný ak sa potrebujete na niečo sústrediť alebo sa učiť či nad niečím premýšľať. Ak budete konzumovať banány vaša sústredenosť sa zlepší a ak vášmu dieťaťu pribalíte na desiatu banán tak sa mu bude určite v škole lepšie sústrediť na učivo.
 
Ak ste fajčiar a pokúšali ste sa už niekedy s fajčením skoncovať tak sú vám jednoznačne známe metódy ako cukríky či žuvačky. Čo tak vyskúšať banány? Pre ich obsah vitamínu B to môže byť pre vás jednoduchšie. Súčasne vám pomôže aj napríklad draslík a horčík, ktoré sú samozrejme jeho súčasťou tiež. Pomôžu vám ako pri skoncovaní s fajčením tak aj so zotavovaním po ukončení fajčenia a pri udržaní životného štýlu bez cigariet.
 
Povedali by ste niekedy, že okrem dobrej a lahodnej chute či rýchleho zasýtenia dokážu banány aj takéto veci? Ak je vaša odpoveď nie tak ste sa práve dozvedeli nové informácie o ovocí, ktoré vám možno práve teraz leží priamo pred nosov. Tak sa s chuťou do neho pustite a užite si vedomie, že robíte pre seba niečo prospešné.

Back To Top