Iné využitie jahôd?

Kto by ich už nemiloval? Nádherné, žiarivo červené, sladučké a šťavnaté plody, ktoré doslova symbolizujú leto a teplo – reč je o jahodách. Dobývajú si naše srdcia rok čo rok, svojou úžasnou sladkou chuťou, a lahodnosťou. Rovnako aj aj mnoho druhov iného ovocia sa však dajú využiť tými najrôznejšími spôsobmi, ktoré by vám možno nikdy ani len nenapadli! Zaujíma vás akými? Čítajte ďalej a dozviete sa ako si nimi môžeme najrôznejšie prispieť ku kráse!

jahody

  • Peeling si z nich môžete vyrobiť aj vy sami doma. Peelingov je na trhu s kozmetikou dnes veľmi veľké množstvo, no máloktoré skutočne fungujú, alebo ak aj fungujú o ich šetrnosti k našej plti sa väčšinou pochváliť nedá. Takéto peelingy obsahujú veľké množstvo prídavných, chemických látok, ktorá zlepšia kvalitu našej pleti iba na krátko. Ak chcete dlhší a efektívnejší účinok, stavte radšej na prírodný peeling napríklad z jahôd, ktorý si viete zamiešať aj sami doma. Jednoducho jahody rozmixujte a vytrite si ich do tváre.
  • Rovnako ako pri peelingu môžete jahody použiť aj nameisto krému na osvieženie a celkovú hydratáciu, jahody roztlačte, alebo len jednoducho rozmixujte a pirližte si ich (lebo rozotrite) do pleti. Takúto zmes nechajte pôsobiť aspoň 15 – 12 minút a krásny výsledok je na svete, jahody tiež priaznivo vplývajú proti akné, vráskam, alebo dokonca aj proti popraskanej suchej pokožke.
  • Jahodami môžete skúsiť aj ďalší experiment – jednu, dve jahody prerežte na polovicu a skúste si nimi potierať zuby, jahody vraj majú aj bieliace účinky na náš chrup.
  • Môžete si ich pretlačené pridať aj do kúpeľa, vymočiť si v nich ruky či nohy. Majú regeneračný vplyv na pokožku a navyše krásne, upokojujúco voňajú.

mýdlo

Silu prírody by sme mali využívať čo najčastejšie len máme možnosť, máme ju tu, sama na nám ponúka a poskytuje nám všetko, čo potrebujeme pre naše prežitia, dokonca nám toho poskytuje, rovnako, ako v prípade jahôd oveľa viac akoby vôbec mala. Využime preto túto silu, ktorú nám ponúka.

Back To Top