Pohyb je hobby hlavne pre deti

Chcieť normálne detstvo pre svojich potomkov je dnes veľká požiadavka. Modernizované prostredie toho veľa nedáva na výber a bez vašej pomoci sa môže stať, že za elektronickými hračkami presedia celé leto. V kalendári je možno ešte iba máj, no treba už teraz dať najavo, že prázdniny nebudú len o leňošení a zabíjaní času. Vymyslite pre svoje deti program, ktorý ich chytí a nebude sa podobať na školské vyučovanie. Pohyb je pre rozvoj mladého tela, jeho kostí a svalov, tou najlepšou medicínou.

kolo

  • Ak máte so svojou rodinou podobné hobby už teraz, zdá sa, že situácia pre vás je už vyhratá. Opak však môže byť pravdou. Celoživotné bicyklovanie sa po zaužívaných lesných cestičkách sa zunuje aj dospelému, nehovoriac o deťoch, ktoré majú stonásobne vyššiu pozornosť. Preto sa nespoliehajte na rutinu. To, čo bolo v kurze minulé roky dnes už je mimo a veľa vody s tým nenamútite.
  • Chcete docieliť, aby vaše ratolesti čo najaktívnejšie trávili voľný čas? Nikdy ich preto neberte viackrát na to isté miesto. Aj u vás v okolí musia byť zákutia, kde ste ešte neboli ani vy alebo ste na ne úplne zabudli. Školáci najviac ocenia tajomstvo a nie predvídavosť, s ktorou sa pasujú dennodenne na vyučovacích hodinách.

rodina

  • Okrem bežných prechádzok dá každý rodič za pravdu, že in je aj skúšať nové športy. Nie len hokej a futbal, ale aj samostatné vytrvalostné disciplíny. Čo by ste teda mali zvoliť? Klasikou zostáva bicykel, ktorý je jednoduchý na ovládanie a bezpečný. Využíva ho naozaj každá veková kategória. Novinkou nie sú ani kolieskové korčule. Tie sa hodia viac do mesta, takže musíte rátať s už vybudovanými kvalitnými cestami. Uvedené veci dopĺňajú najnovšie zabudnuté, no znovu oprášené kolobežky a skateboardy. Kolobežky sú nenáročné a vhodné aj na menší kopcovitý terén. Skateboard voľte už pri väčších školákoch, ktoré zvládajú koordináciu lepšie.
  • Aby šport naozaj bavil, nechajte, aby si účastníci zameranie vyberali sami. Aj napriek všetkému, nezabúdajte na kvalitnú ochranu v podobe chráničov a prilby. Ako otec či matka totiž musíte dbať na všetky predpoklady bezpečnej zábavy.

Back To Top