5 dôvodov, prečo je zavinovačka vďačným doplnkom

S príchodom bábätka na svet sa spájajú aj otázky ohľadom starostlivosti. Zvlášť keď ide o prvé bábätko, ktoré si vyžaduje každodennú starostlivosť. Každá mamička chce pre svoje dieťatko to najlepšie, preto sa spolieha aj na rady starých mám a skúsených maminiek.

Už počas tehotenstva sa maminka pripravuje na to, čo všetko bude potrebovať pri jeho každodennej starostlivosti. Jednou z nich je aj detská zavinovačka, ktorá stále nachádza svoje uplatnenie. Tie klasické si pamätáme z detstva, moderné zavinovačky vidíme u mnohých predajcov. Aké výhody majú?

1. Rýchla uspávanka

Detská zavinovačka dokáže dieťatko uspať behom chvíle vďaka tomu, že sa bábätko cíti v zavinovačke ako v maminkinom brušku. Zavinovačka vytvorí akýsi útulný priestor, v ktorom je dieťatku pohodlne a teplo. Tento pocit uspí dieťatko do pár minút.

malé miminko

2. Vyberte si z viacerých farieb a typov

Vybrať si môžete z veľkého množstva farieb a vzorov, ktoré viete dokonca zladiť s celou výbavou do postieľky a samotnou postieľkou. Hlavnou úlohou zavinovačky je poskytnúť dieťaťu teplo a dostatočný komfort pri spánku. Zavinovačky pre dieťa sú vo väčšine prípadov vyrobené z kvalitných antialergických materiálov, ktoré sa postarajú o komfort bábätka. Vďaka jemnému viazaniu sa dieťatko cíti útulne a rýchlejšie zaspinká. Vyberte si biele zavinovačky do postieľky, modré či ružové zavinovačky pre chlapcov aj dievčatá.

3. Jednoduchá manipulácia s dieťatkom

Zavinovačka je výborným doplnkom, ktorý pomôže maminke pri starostlivosti o dieťa. Jednoducho do nej zabalíte bábätko a prenesiete kamkoľvek potrebujete bez strachu, že by ste ho zle držali. Vďaka zavinovačke môžete bez strachu podať bábätko aj svojím blízkym, ktorí ho s radosťou povarujú.

4. Dieťatko spinká pokojne a nerušene

Zavinovanie dieťatka pomáha aj pri prejavoch Moorovho reflexu, ktorý sa u detí prejavuje do 5 mesiaca života. Ide o neželané prudké pohyby, pri ktorých sa dieťatko bojí pádu alebo sa niečoho zľakne. Vďaka zavinovačke je dieťatko uviazané pevne tak, aby sa minimalizovali takéto reflexy. Dieťatko má ruky zviazané a tým môže nerušene a sladko spinkať.
Niektoré zavinovačky sú vybavené kokosovou vložkou, ktorá zabezpečí pevné držanie chrbtice bábätká. Bábätku je v zavinovačke teplejšie a pomáha mu tak udržovať telesnú teplotu, čo je veľmi pozitívne najmä v chladnejšom období.
Pozrite si aj ZOZNAM vecí, ktoré potrebujete pre bábätko, keď prídete z pôrodnice.

Back To Top