Stoličky do pivných záhrad – aké vlastnosti by mali mať?

Výber správnych stoličiek do pivnej záhrady je rozhodnutie, ktorému čelí každý reštaurátor alebo majiteľ baru s letnou záhradou. Existujú určité špecifické vlastnosti, ktorým by ste mali venovať pozornosť, aby ste ich mohli používať čo najpohodlnejšie a najdlhšie.
Netreba zabúdať ani na to, že stoličky by mali byť elegantné a predovšetkým rovnaké. Je lepšie vyhnúť sa tomu, aby ste záhradný set nábytku dopĺňali rôznymi typmi stoličiek.

Najdôležitejšie vlastnosti, ktoré zabezpečujú viacsezónne používanie záhradných stoličiek

Najväčší význam má nepochybne materiál, z ktorého sú stoličky vyrobené. Nemali by to byť ľahké stoličky, pretože počas veterného počasia ich budete musieť schovať dovnútra, aby ich vietor neodfúkol. Musia byť stabilné a vyrobené z materiálu odolného voči poveternostným vplyvom. Všetky elegantné, mäkké stoličky sú vylúčené, pretože prvý dážď by ich mohol okamžite zničiť. To je dôvod, prečo sa stoličky do pivných záhrad zvyčajne vyrábajú z kovového (alebo oceľového) rámu a sú povrchovo upravené drevom odolným voči dažďu alebo umelými materiálmi, ako je polypropylén so sklenými vláknami, vďaka čomu sú pomerne mäkké, pohodlné a predovšetkým elegantné. Okrem toho vážia o niečo menej ako typické kovovo-drevené konštrukcie, ale stále dosť na to, aby zabezpečili stabilitu pri slabom vetre.

stoličky na pivo

Ďalším prvkom musí byť ich pohodlné skladovanie. Počas zimy nie je vhodné nechávať stoličky vonku. Kov môže rýchlo zhrdzavieť a stoličky môžu stratiť svoj svieži, elegantný vzhľad. Preto je veľmi dôležité, aby bolo možné skladať stoličky na seba tak, aby sa ušetrilo čo najviac miesta. Preto je veľmi dôležité mať všetky záhradné stoličky z rovnakej série, pretože to nielenže prispeje k elegantnému vzhľadu vašej záhrady, ale zároveň vám umožní ich jednoduché uskladnenie.

Kľúčovou otázkou je aj dekorácia

Nesmie sa zabúdať na vzhľad a výzdobu reštaurácie alebo kaviarne. Ak prevádzkujete bar – môžete pokojne staviť na najobyčajnejšie kovové a drevené stoličky. Ak však máte elegantnú, znamenitú reštauráciu so záhradou, bude vyzerať zvláštne, ak je interiér veľmi elegantný a záhrada zanedbaná. Preto sa v takomto prípade oplatí zvoliť elegantné stoličky z umelého materiálu (výplet vyrobený napr. technológiou pro-ratan), ktorý bude odolný voči všetkým poveternostným podmienkam, a oceľová konštrukcia (neviditeľná pod výpletom) zabezpečí viacsezónnu trvanlivosť tohto výrobku.

Výber je naozaj veľký, takže určite nájdeme tie správne stoličky pre naše priestory. S konečným rozhodnutím sa však netreba ponáhľať. Je vhodné, aby ste nákup premysleli, aby vám stoličky slúžili dlhé roky. Hoci si to nie každý uvedomuje, ide o skutočne kľúčový prvok výzdoby, preto by ste si mali vybrať tie najlepšie stoličky na trhu, vďaka ktorým sa k vám budú klienti radi vracať.

Back To Top