Zdravé a výživné krmivá pre psov a mačky

Výživa a pravidelná strava sú pre domáce zvieratá pochopiteľne potrebnou súčasťou. A aj v takomto prípade je rozhodne prospešné, ak pozeráme na to, aby bola ich strava takisto dostatočne výživná a zdravá.

Pretože úlohou kvalitného krmiva nie je iba zasýtiť hlad zvieraťa, ale tiež obohatiť jeho telo o potrebné a dôležité živiny, aby mu pomáhalo k zdravému rastu alebo k dobrej zdravotnej a telesnej kondícii, zároveň tak aj k dlhému, hravému a spokojnému životu. Pre staršie zviera alebo pre také s nejakým konkrétnym ochorením, je potom vhodné vyberať vyhradenú stravu, najlepšie odporučenú veterinármi https://www.vetservis.sk.

roztomilá kočka

A všetky tieto fakty, ktoré doteraz odzneli, sa týkajú aj najlepšieho priateľa človeka- psa. Štvornohých brechajúcich priateľov skrátka musíme spomenúť, pretože tí sa u ľudí tešia najväčšej obľube. Takmer každý, kto má záhradu, má v nej aj psa, hoci dnes sú trendom aj „bytoví“ psíci. Majú k človeku veľmi blízko a my máme blízko k nim, no a aj v tomto prípade, ak chceme, aby bol náš pes v zdravej kondícii a bola s ním tá pravá zábava, musíme sa o neho riadne starať a pravidelne ho kŕmiť vyváženou stravou. To znamená krmivom, v ktorom je vyvážený pomer všetkých pre psa dôležitých živín- čiže bielkovín, tukov, mastných kyselín a vitamínov.

Aj v tomto prípade sa dá kúpiť zdravé krmivo pre psov, napríklad značky krmivo bardog a výber z ponuky prispôsobiť podľa veku, veľkosti, plemena či zdravotných obmedzení alebo ochorení.

krásný pes

No samozrejme myslíme aj na druhý prípad, na tých majiteľov, ktorí preferujú chov mačiek, prípadne aj psov aj mačiek. Pre milovníkov mačiek sa dajú rovnako kúpiť kvalitné a zdravé krmivá. Krmivo pre mačky a jeho výber by sme mali prispôsobiť podľa plemena, zdravotného stavu, ale aj životného štýlu a veku.

Potom treba samozrejme vziať do úvahy aj nutričnú hodnotu pri kŕmení a túto prispôsobiť veľkosti a hmotnosti mačky, čo znova môže závisieť od konkrétneho plemena, pretože niektoré dorastajú do väčšej hmotnosti a iné do menšej. Špeciálne krmivá u mačiek treba vyberať nielen pri zdravotných ťažkostiach, ale aj v období, kedy je gravidná či ak bude kojiť.

Back To Top