Zdravé a neškodlivé

Začať zdravo žiť je výborný ale aj ťažký krok. Viete však, že určité produkty, ktoré sú dobré pre Vás, nie sú dobré pre prírodu? Kvôli určitým ingredienciám sa rúbu lesy alebo znečisťuje prostredie. Mnohé organizácie už začali proti tomuto zhubnému trendu bojovať, no môžete začať aj Vy. Stačí keď si prečítate obsah výrobku na obale či už jedla alebo aj iného produktu.
zelenina.jpg

  1. Palmový olej

Pravé teraz sa stal palmový olej najkontroverznejšou prísadou v mnohých obľúbených pochutinách. Najmä v čokoládach ale aj v populárnej Nutelle. Kvôli palmovému oleju sa každý deň stratí niekoľko hektárov lesov a dažďových pralesov. Pokiaľ sa produktom s palmovým olejom vyhnete, spravíte službu nie len sebe, pretože je veľmi nezdravý, ale aj prírode. Študujte obaly však pozorne! Olej sa môže nachádzať aj v produktoch, pri ktorých by ste to nečakali. Niektorí výrobcovia sa už na obale pýšia, že ich produkt palmový olej neobsahuje. Napríklad aj niektoré čokolády ho obsahujú a iné nie. Na Slovensku známa Milka do svojich čokolád tento olej pridáva.

  1. Obaly

Nie je to len o tom čo je v produkte ale aj v čom je produkt. Stále väčší a väčší dôraz sa kladie na recykláciu a obnoviteľnosť materiálov. Mnohé firmy už siahli po menej znečisťujúcich a ľahšie recyklovateľných plastoch. Možno ste si všimli, že plastové obaly niektorých čokolád sa za poslednú dobu trochu zmenili. Sú matnejšie a menej „šuštia“. Aj toto je práve tá zmena. Iné produkty sa vracajú k papierovým obalom alebo zmenšujú ich počet. Takže napríklad cukrík už nebudete odbaľovať z troch obalov ale len z dvoch.smoothie.jpg

  1. Umelé farbivá

Umelé farbivá a takzvané „éčka“ sú horúcou témou stále. Škodia Vám a ich výroba prírode. Skúste siahnuť po výrobkoch, ktoré ani jedno neobsahujú. Veľa výrobcov už začalo s elimináciou týchto prísad vo svojich produktoch.

Back To Top