Vytvárajte videá, ktoré z vás na sociálnych sieťach spravia hviezdy

V minulosti prvé kamery zaznamenávajúce obraz spôsobili doslova revolúciu, no dnes už na mobilné telefóny alebo iné podobné zariadenia nahrávajú aj malé deti. Prvé kamery mali veľké rozmery, čo sa postupom času podstatne menilo. Všetko sa miniaturizovalo a dnešné kamery už zmestíte do dlane, takže možnosti ich využívania sa výrazne rozšírili.

video

Také akčné kamery DJI môžete nosiť so sebou napríklad vo vrecku, a v prípade potreby sú okamžite schopné zaznamenávať kvalitný obraz. No pri týchto kamerách nejde len o ich malé rozmery a kvalitný obraz, ktorý dokážu vytvárať. Disponujú aj množstvom praktických nástrojov, ktoré umožňujú nahrávanie obrazu aj v pohybe alebo extrémnych podmienkach.

Veľmi dôležitým doplnkom akčných kamier sa dnes stáva praktické zariadenie, ktoré poznáme pod názvom gimball. Ide o praktické špeciálne zariadenie, ktoré dokáže stabilizovať snímaný obraz pri fotografovaní alebo nahrávaní videa. Gimball pomáha pripojenej kamere eliminovať rôzne otrasy alebo náklony, ktoré vznikajú pri prudkých pohyboch, počas ktorých dochádza k zaznamenávaniu obrazu. Takto zachytený obraz pôsobí veľmi profesionálne a aj video vytvorené amatérmi znesie veľmi prísne kritériá. Takže všetci influenceri alebo nadšenci nahrávania rôznych akčných videí už dnes bez kvalitného gimballu nemajú na sociálnych sieťach šancu upútať svojich followerov. Tieto zariadenia okrem akčných kamier dokážu stabilizovať obraz aj u mobilných telefónov alebo aj u digitálnych zrkadloviek.

stabilizator

Zaznamenávanie obrazu v pohybe je dnes pre mladých ľudí veľmi atraktívne, veď mladosť a pohyb idú jednoznačne k sebe. Aj preto si mladí ľudia obľúbili elektrické boardy, ktoré pripomínajú staré známe skateboardy, no sú poháňané elektromotorom, čo sme ešte donedávna považovali iba za vzdialenú fikciu. Je zaujímavé, že dnešná mládež tieto vymoženosti techniky považuje za úplnú samozrejmosť, ktoré dokážu aj patrične využívať. Spojenie elektrického longboardu s akčnou kamerou dokáže sprostredkovať zábery, ktoré sme doteraz mohli sledovať iba v niektorých akčných filmoch.

Back To Top