Vybudujte účinný marketing pre váš biznis pomocou sociálnych sietí

Sila sociálnych médií
Vieme, že najmenej 44 percent celkovej globálnej populácie využíva sociálne médiá. Toto je obrovské množstvo, pretože niektoré najpopulárnejšie platformy sociálnych médií sú relatívne nové v porovnaní s históriou digitálnej komunikácie a samotným internetom. Sociálne médiá sú však neustále sa meniaci vesmír. A aby sme v tomto vesmíre prosperovali, musíme zostať aktuálnymi s najnovšími trendmi a vývojom.

polaroid

Zapojte sa do komunity pomocou skupín Facebook
Skupiny Facebook sú skvelým spôsobom, ako podporiť vašu začínajúcu firmu, pretože ľudia zdieľajú rovnaké záujmy a zhromažďujú a diskutujú o problémoch. Ak chcete byť v súlade s týmto trendom, máte dve možnosti:

  • Môžete vytvoriť svoju vlastnú skupinu
  • Môžete vyhľadávať príslušné skupiny a zapojiť sa

Vysielanie do skupín iných ľudí znamená, že musíte dodržiavať ich pravidlá a pokyny, takže vytváranie vlastnej skupiny môže byť z dlhodobého hľadiska výhodnejšie. Toto je taktika, ktorú používajú mnohé firmy. Navyše, ľudia vo vašej skupine sú v podstate vaše hlavné publikum, pokiaľ ide o marketing. Prečo? Pripojením sa k vašej skupine vám oznámia, že majú záujem o vašu značku alebo firmu, a preto sú cennejšie ako náhodná demografická skupina.

Vytvorte vertikálny obsah
Dňa 20. júna spoločnosť Instagram spustila svoju vyhradenú video platformu, ktorá je mobile-friendly. Na rozdiel od YouTube či IGTV, táto platforma je založená na vertikálnom obsahu, ktorý je najvhodnejší pre používateľov mobilných zariadení, pretože väčšina z nich číta, hrá a pozerá obsah vertikálne na svojich zariadeniach.

likeding

Vytvorte si profil na LinkedIn
LinkedIn je platforma sociálnych médií, ktorá sa v posledných rokoch stala čoraz populárnejšou medzi náborovými pracovníkmi a spoločnosťami. Je dobré vedieť, že tento kanál môžete použiť aj na obsahový marketing. Získate okamžitý prístup ku komunite založenej na rovnocenných vzťahoch a v dôsledku toho, čo presadzujete, získate vyhradenú a uvedomelú sociálnu skupinu.
LinkedIn je najlepší kanál, ak ste na trhu B2B a východoeurópske krajiny v tomto odvetví výrazne chýbajú. Preto ak sa pokúšate predať produkt v tomto regióne, budete mať veľký úspech za veľmi krátky čas kvôli nízkej konkurencii.

Back To Top