Urobte si aspoň malú radosť

Väčšinou ide o maličkosti, ktoré dokážu pretvoriť celý náš svet na miesto, v ktorom sa nejakým zvláštnym spôsobom dá aj žiť. Ale ako sa naozaj poriadne zamerať na to, čo je pre nás najlepšie? A s čím naozaj môžeme rátať aj vtedy, keď sa nám to proste nezdá? Niekedy sa ľudia proste nevedia ani na malú chvíľku zastaviť a pomyslieť si, že presne toto je niečo, na čom naozaj záleží a čo bude úžasné. Ale na druhej strane, koľkokrát ste si túto otázku položili? Koľkokrát ste naozaj chceli byť tým človekom, ktorému na všetkom okolo neho záleží? A aj na tých maličkostiach, ktoré väčšinou úspešne prehliadame?
pihatá blondýna
Niekedy je lepšie zamerať sa na maličkosti a tešiť sa z toho, že sú také, aké sú. Verte tomu, že napriek všetkému sú to veci, ktoré sú dôležité a ktoré sú krásne už len preto, lebo proste sú. Aj keď je to smiešne, nakoniec si vždy zvolíte tú najjednoduchšiu možnosť, a tou sú napríklad náušnice strieborné. Jasné, že to možno nie je nič, čo by bolo pre vás to najlepšie a možno ani to najdôležitejšie, ale nakoniec vy sami pochopíte, že všetky veci, ktoré ste robili, mali predsa len svoj vlastný význam. Vždy to tak je. A aj to tak vždy bude, keď sa rozhodnete, že je to tá správna cesta.
náušnice v krabičce
Takže, nečakajte už na nič, nebuďte človekom, ktorý je so sebou vážne nespokojný a nevie, čo by mal skôr robiť. Teraz sa pozrite na to, čo je tu pre vás a prečo to tak naozaj je. Vtedy zistíte jednu podstatnú vec. A to, že by ste mali urobiť všetko také, ako to naozaj je. Vždy sa musíte pozrieť na to, že všetky veci, ktoré ste kedy potrebovali, máte priamo pred sebou. Ale tie, po ktorých ste niekedy tak veľmi túžili? Tie si občas proste musíte splniť vy sami, aj keď sa vám možno nechce a možno to nepokladáte za dôležité. Urobte to. Verte, že je to to najlepšie, čo sa vám kedy stalo. Človek sa proste občas musí vedieť potešiť aj sám, a to je jednoducho niečo, čo je úžasné. Lebo sa tešíte aj vy sami.

Back To Top