Je medzi plechovými a hliníkovými diskami na auto aj iný, než finančný rozdiel?

Základom každého funkčného auta sú kolesá a tie musia pozostávať z aktuálne vhodných pneumatík na konkrétnu sezónu. V tomto zmysle do povedomia berieme aj disky kolies a častú úvahu, či uprednostníme staré známe plechové ráfiky alebo sa odvážime skúsiť atraktívnejšiu voľbu- hliníkové disky.Strieborné auto, predná časť, koleso, štýlový disk
Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale práve kolesá a jeho súčasti sú azda najdôležitejším faktorom komfortnej a takisto bezpečnej jazdy. Pod jazdné vlastnosti sa podpisuje voľba vhodných pneumatík na konkrétny terén (z hľadiska ročného obdobia a podmienok na cestách), ale svoju úlohu zohrávajú aj ráfiky, respektíve disky. Rozdiel medzi zliatinovými a plechovými nespočíva len vo viditeľne odlišnej stránke dizajnu, ale tiež napríklad z hľadiska ich hmotnosti a odolnosti.
Áno, za odolnejšiu verziu sa na základe všeobecných názorov považuje paradoxne lacnejšia https://www.wexa.sk/sk-texty-22.html možnosť- plech, avšak na druhej stane je hliník aj napriek ľahšej hmotnosti odolný materiál. Výhodou je jeho vizuálna stálosť, nepodlieha korózii a s týmto modernejším typom diskov prichádza spravidla ľahšia údržba. Spomenutá nižšia hmotnosť hliníku sa zasa podpisuje pod šikovnejšie jazdné vlastnosti, ale výhododou je určite aj nižší tlak na vozidlo, s čím prichádza pravidelná úspora pohonnej hmoty a menšie opotrebenie súčiastok.Cesta v zime, zasnežené prostredie

  • Výsadou hliníkových „elektrónov“ je najmä ich štýlový a očividne atraktívnejší dizajn. Toto tvrdenie potvrdzuje výrobca aez so svojimi skutočne pôsobivými modelmi.

Takýto dizajn a vyššie obstarávacie náklady si preto spájame s tým, že pre drsnejšie podmienky a teda do zimy sú vhodnejšie klasické „plecháče“. Takisto je pravda, že zliatinových diskov schovaných pod zimnými pneumatikami by skrátka bolo škoda.

  • V opačnom prípade ale môže ísť o vhodnú voľbu z hľadiska kvalitnejších jazdných vlastností ako aj následne jednoduchej údržbe.

Back To Top