Čo všetko potrebujem na čistenie interiéru auta

Starostlivosť o interiér auta dôležitá nie len kvôli vzhľadu, ale aj pre jeho celkovú ochranu. V tomto článku sa dočítate čo všetko budete potrebovať pre kvalitné ošetrenie celého interiéru vášho auta.

Čistenie interiéru je taktiež rovnako dôležité ako aj čistenie exteriéru auta. Či už auto využívate každý deň, alebo len občas, časom sa interiér vášho vozidla zašpiní alebo v horšom prípade aj znehodnotí. Preto by sme sa mali o interiér auta vedieť postarať. Pravidelným čistením a ošetrením môžete interiér svojho auta ochrániť pred rôznymi škodlivými vplyvmi. Na dôkladné čistenie interiéru auta budete potrebovať rôzne prípravky. Autokozmetika v súčasnosti ponúka široký sortiment prípravkov rôznych značiek na ošetrenie interiéru. V našej ponuke máme veľký výber kvalitných produktov na ošetrenie celého interiéru auta, ako napríklad: čističe plastov a gumy, oživovače plastov, čističe kože, čističe alcantary, čističe kobercov, čističe textilných materiálov a čističe klimatizácie. Okrem rôznych prípravkov budete potrebovať aj nejaké príslušenstvo, ako napríklad detailingový štetec, kvalitné mikrovláknové utierky, aplikátory a poprípade kefu na čistenie čalúnenia.

autokosmetika

Ako postupovať pri čistení interiéru auta

V prvom rade je potrebné povyberať všetky nepotrebné veci z auta, aby vám nezavadzali. Koberčeky, gumené rohože a podobne. Ak máte auto vyprázdnené, môžete sa pustiť do detailného vysávania prachu, drobných kamienkov a ďalších nečistôt. Ďalej môžete začať čistiť vaše sedadlá. Ak máte textilné sedadlá, z našej autokozmetiky vám odporúčame použiť náš prípravok na tepovanie. Ak máte kožené sedadlá, odporúčame ju ošetriť častejšie, aby ostala pružná. Ďalej môžete vyčistiť plastové a gumené prvky v aute. Na to použite náš kvalitný čistič plastov. Na nedostupné miesta odporúčame použiť detailingový štetec. Ak sú plasty čisté, môžete ich ošetriť s takzvaným dressingom, alebo inými slovami oživovačom plastov. Naneste ho na plasty pomocou mikrovlákna alebo aplikátora a s druhým čistým a suchým mikrovláknom preleštite. Prinavráti vašim plastom pôvodný vzhľad a oživí ich farbu. Taktiež slúži ako ochrana pred UV žiarením, pred vyblednutím a ďalším usádzaním prachu. V prípade, že máte aj klimatizáciu, môžete ju ošetriť pomocou našich overených čističov a osviežovačov klimatizácie, ktoré majú jednoduché použitie. V poslednom kroku môžete vyčistiť a vyleštiť všetky okná zvnútra. Starostlivosť o sklá je veľmi dôležitá z hľadiska bezpečnosti. Ak máte radi vône do auta, v našej ponuke máme veľmi príjemné vône v spreji alebo v iných formách.

Back To Top