Čo s voľným časom, ak nás prekvapí dážď

Určite sa vám už aspoň raz v živote stalo, že ste si naplánovali krásny deň strávený niekde vonku, na výlete s priateľmi, či rodinou. Všetko ste dopredu vymysleli, dokonca ste si pripravili veci na cestu a dohodli sa s partiou kamarátov kedy vyrážate. Aj keď počasie hlásili slnečné, ráno vás prekvapí dážď, ktorý celý deň neprechádza. Takáto situácia však môže nastať aj keď si nič nenaplánujete a prší celý deň. Aké činnosti sa dajú vykonávať počas daždivých dní?
Čítajte– nie je nič príjemnejšie ako si uvariť čaj, posadiť sa do kresla a čítať knihu, ktorú ste dlho odkladali, nemali ste na ňu čas, ale sa vám len nechcelo. Bude to naozaj rozumne využitý čas.

děšťové kapky.jpg

Navarte niečo nové– ak nemáte čo robiť, práve to je čas, aby ste sa v niečom zdokonalili a vyskúšali niečo nové. Skúste navariť jedlo, na ktoré sa už dlho odhodlávate a potešte svoje chuťové bunky.
Upracte– ak vám už na poličky padá prach, ktorý sa tam hromadí, je čas prestať sa vyhovárať. Urobte si celodenné upratovanie a dostaňte vaše izby do pôvodného stavu čistoty.
Urobte to, čo ste dlho odkladali– ak máte nejakú prácu navyše, ktorá vám stojí, pustite sa do nej. Nie je čas viac to odkladať a môžete tak užitočne využiť váš voľný čas.

regály.jpg

Venujte si očistu tela i duše – napustite vaňu, dajte si masku na tvár, či vlasy a relaxujte. Vypnite všetky sociálne siete a iné rušivé elementy a venujte čas len sebe, vášmu oddychu a relaxu.
Pozrite si obľúbený film– existuje film, ktorý ste videli veľmi dávno, ale silno sa zapísal do vášho srdca? Len do toho! Prinavráťte si spomienky a zrelaxujte pri filme.
Vytrieďte si oblečenie– áno, aj takto sa dá využiť voľný čas. Ak máte v skrini oblečenie, ktoré už nenosíte, je čas skriňu vypratať. Oblečenie podarujte niekomu, kto ho ešte využije, alebo ak je to ešte vhodné, skúste ho prostredníctvom internetu predať.

Back To Top