Na čo sa zamerať pri výbere kaviarenských stolov?

Kaviareň nie je len o skvelej káve a úžasných koláčoch a dezertoch, ale aj o atmosférickom interiéri, v ktorom sa hostia cítia príjemne. Dobre vybavená kaviareň je funkčná a skvelý dekor, s ktorým ladí nábytok, spôsobuje, že sa zákazníci cítia príjemne a radi sa vracajú. Základom sú, samozrejme, stoly a stoličky. Na čo sa zamerať pri výbere stolov do kaviarne?

Pohodlie pre hostí

Stoly v kaviarni by mali zákazníkom zabezpečiť pohodlné trávenie času. To znamená, že výška stola by mala byť dobre prispôsobená výške stoličiek. Príliš nízke alebo príliš vysoké stoly spôsobujú, že sedenie pri nich je nepohodlné, čo zákazníkov nepodnecuje k opätovnej návšteve kaviarne. Rovnako dôležitá je aj veľkosť stolovej dosky. Samozrejme, menšie stoly vám umožnia umiestniť ich viac, ale musíte sa uistiť, že stolová doska umožňuje pohodlné nastavenie kávy a zákuskov pre všetkých, ktorí sedia pri stole. Väčší stôl môže byť často výhodou pre pracovníkov na diaľku, ktorí čoraz častejšie menia svoju kanceláriu alebo domov na obľúbenú kaviareň. Preto pred objednaním stolov venujte pozornosť ich rozmerom.

kavárenské stoly

Jednoduché čistenie

Aby ste mohli ľahšie udržiavať stôl v dobrom stave, oplatí sa vybrať materiály, ktoré sa ľahko čistia a sú odolné voči nečistotám. Rozliata káva alebo škvrny od zákuskov sú v kaviarni bežným javom, preto ich personál musí byť schopný rýchlo a dôkladne odstrániť, aby interiér vyzeral dobre a čisto. Koniec koncov, čistota je v každom stravovacom zariadení nevyhnutnosťou a zašpinené kaviarenské stoly odrádzajú ľudí od toho, aby zostali a objednali si. Okrem toho vysoká odolnosť voči škvrnám šetrí čas a peniaze a znižuje riziko poškodenia stolov, ktoré je potrebné čistiť desiatky alebo dokonca desiatky krát denne.

Vysoká kvalita

Kvalitné materiály a solídne spracovanie zaručujú dlhú životnosť a značnú odolnosť voči poškodeniu. To tiež uľahčuje údržbu nábytku a udržiavanie jeho dobrého stavu. Pri výbere kaviarenských stolov do záhrady je potrebné venovať osobitnú pozornosť kvalite, ktorá by mala byť navyše odolná voči poveternostným vplyvom. Vďaka starostlivej povrchovej úprave navyše kaviarenské stoly vyzerajú skvele aj po dlhom období intenzívneho používania, takže sú investíciou na dlhé roky.

Skvelý vzhľad

Pri výbere stolov do kaviarne sa oplatí venovať pozornosť aj ich vzhľadu. Vďaka dobrému zladeniu s ostatným nábytkom bude miestnosť pôsobiť harmonicky a stane sa útulným interiérom, v ktorom sa každý bude cítiť príjemne. V moderných kaviarňach sa oplatí vyberať zaujímavé akcenty, napríklad neokázalé formy alebo zaujímavé kombinácie materiálov. V tradičných interiéroch je lepšie zvoliť klasické riešenia, ktoré vždy vyzerajú dobre. Stojí však za to, aby bol dizajn stolov pomerne univerzálny, aby sa vzhľad interiéru dal rýchlo a jednoducho zmeniť bez nutnosti výmeny nábytku.

Back To Top