Módny trendy

Sledujete módne trendy, alebo sa len tak necháte unášať a vždy si kupujete len to, čo sa vám páči a môže to byť aj zastarané? A prečo sa vlastne módne trendy objavujú a nasledujú mnohými? Módne trend predstavuje niečo, čo je globálne. Vystihuje určitú globálnu situáciu alebo záujem más. Keď si niečo, ako módny trend, zadovážite ocitnete sa akoby na lodi so všetkými ostatnými. Často je to veľmi dobrý a povznášajúci pocit, ktorý vám môže priniesť novú energiu, motiváciu, inšpiráciu alebo nejakú pozitívnu zmenu. Zrejme preto sa módne trendy tak sledujú a často si aj niečo také zatúžime zadovážiť. A je jedno, či sa jedná o dámske hodinky, interiérový dizajn, šaty, oblek alebo auto.

dámské hodinky

Trendy v dizajne

I dizajn má podobne, ako ostatné sféry života, svoj vývoj a podlieha módnym trendom. Či už ide o výber farieb, grafický dizajn, dizajn tvarov, vzorov, dizajn výrobkov, obalov, alebo pánskych hodiniek, topánok, oblečenia. Napríklad trendom posledného obdobia je minimalizmus a pretrváva ešte aj naďalej. No a nájdete ho v dizajne takmer všade: na webových stránkach, v oblečení, nájdete minimalistické pánske hodinky, interiér alebo umenie.

hodinky pánské

Doplnky a ich smer 2023

V roku 2023 budú viaceré trendy prevyšovať ostatné. Rozhodne minimalizmus bude aj naďalej veľmi obľúbený. To znamená v praxi najmä jednoduchosť, ale zato napriek tomu veľmi štýlové, elegantné, príjemné kusy, či už ide o doplnky, alebo nábytok. Menej je niekedy viac, no napriek tomu to vyzerá jednoducho famózne. V takomto duchu zrejme vývoj bude pokračovať. Jednoznačne eko trend je ďalej na vzostupe, spriaznenosť a spätosť s prírodou, prírodné materiály, eko materiály. Jemné, neutrálne a zemité farby doplnila farba roka 2023 Viva Magenta, ktorá je veľmi výrazná a má priniesť množstvo novej energie, sily a sebavedomia či motivácie.

Back To Top