Domáce zvieratko vhodné pre deti

Už odmalička by sme naše dieťa mali viesť k určitej zodpovednosti, úcte, nežnosti, tolerancii a empatii voči druhým. Nejde len o správanie sa ku ľuďom, ale taktiež je dôležité, aby sa malé deti dokázali slušne správať aj ku zvieratám. Ako to docieliť? Je to veľmi jednoduché. Pri deťoch by sme nemali zanedbať žiadnu stránku a to isté platí aj pri tejto téme. Ani moji rodičia sa nebránili predstave, aby sme doma spoločne s mojimi súrodencami niesli za niečo zodpovednosť. Taktiež z nás chceli vychovať dobrých ľudí, čo sa im aj podarilo, a myslím si, že aj týmto nás k tomu priviedli.

králíček

Možno vám ešte stále nie je celkom jasné, o čom píšem, ale myslím si, že každý z vás sa aspoň trochu zamyslel nad tým, o čom bude tento článok. Celý ten čas hovorím o zodpovednosti, empatii, správaniu a dobrej výchove. Nepíšem to len tak, pretože všetko má svoje dôvody. Sama som vyrastala medzi zvieratami, ktoré ma tomuto všetkému naučili. Keďže ide o moju vlastnú skúsenosť, môžem to len odporučiť. Určite sa pýtate – pre aké zvieratko sme sa doma rozhodli? My sme si vybrali škrečka, neskôr sme pokračovali malými myškami a psom, avšak existujú aj oveľa menej náročné zvieratká na chov, ktoré sú však veľmi vhodné pre malé deti. Môžete svojim ratolestiam kúpiť akváriové rybičky, morčatá, králika alebo sa rozhodnúť pre niečo exotickejšie. Jedným z nich môže byť aj.

kkoze

Hoci ide o netradičného domáceho miláčika, ktorý skôr ľudí odradí, než ich presvedčí o tom, že on je ten pravý presne pre nich, tak či tak ide o živého tvora, o ktorého je potrebné sa s láskou starať. Keďže ide o zvieratko, ktoré toho veľa nenarobí, taktiež aj starostlivosť o neho je o trochu jednoduchšia ako napríklad pri psovi alebo mačke. Pre obzvlášť malé deti je toto zvieratko skutočným prínosom a radosťou a ja ho môžem len odporučiť. Veď predsa nič nie je krajšie ako vidieť naše deti vyrastať s inými živými tvormi a sledovať na nich ako ich to napĺňa šťastím a radosťou.

Back To Top