Čarodejnice vraj žijú medzi nami aj dnes

Dnes síce žijeme v 21. storočí, no neznamená to, že kvôli údajnému čarodejníctvu nezomierajú ľudia. V niektorých oblastiach Ázie a Afriky ešte aj dnes existujú desiatky krajín, v ktorých ženy prenasledujú a vraždia ako čarodejnice aj s „požehnaním“ vlády. V mnohých krajinách je to však iba zámienka na odstránenie politických protivníkov.

létání

Keňa

V roku 2008 bolo v Keni upálených 11ľudí, z toho boli traja muži a osem žien vo veku od 80 do 96 rokov. Rituálne ich upálili na ulici a potom ešte podpáli aj ich domy. Zámienkou na túto hrôzu bolo, že u jednej z obetí našli knihu so zoznamom ľudí, ktorí sa mal zúčastniť na čarodejníckych stretnutiach.

Gambia

Prezident Gambie vydal v marci v roku 2009 príkaz na zavraždenie viac ako tisícky Gambijčanov, ktorí boli odvlečení štátnych tajných centier. Tam im podávali ako nápoj halucinogénnu látku nejasného pôvodu, ktorá potom v človeku spôsobila absolútny rozvrat organizmu. Amnesty International sa vyjadrilo, že takto vláda testovala jedy, ktoré boli neskôr použité pri vyvražďovaní homosexuálov v Gambii.

Saudská Arábia

Táto krajina síce patrí medzi najbohatšie na svete, ale medzi obyvateľmi stále panuje strach z čarodejníkov. V krajine je čarodejníctvo uznávané ako trestný čin a obviniť môže ktokoľvek hocikoho. Ak úrady po dôkladnom zisťovaní rozhodnú, že dotyčný je vinný, trestu smrti sa nevyhne. Obvinenie z čarodejníctva sa tak stalo obľúbenou zámienkou, ak je nutné zbaviť sa niekoho nepohodlného.

kměn

Indonézia

Po rezignácia diktátora Suharta si ľud vydýchol, ale pokoj netrval dlho. Prišla finančná kríza, nepokoje a s tým aj lov čarodejníc, ktorý si vyžiadal takmer 400 obetí. Všetko to bola obyčajná likvidácia nepohodlných ľudí. V krajine ešte dlho trvala kríza a ľudský život vtedy nemal žiadnu hodnotu.

Kamerun
V tejto krajine našťastie lov čarodejníc nekončí smrťou, ale zaobcházanie je neľudské. Panuje tam mýtus, že deti patria medzi najhorších čarodejníkov. Lovci ich nechajú prejesť sa a následne vyzvracať niekoľkorát za sebou, aby ich očistili od čarodejníckych schopností.
Tanzánia
Iba v 21.storočí v krajine zomrelo vyše 20 tisíc ľudí, ktorých obvinili z čarodejníctva. Tanzánia v tomto patrí medzi najnebezpečnejšie krajiny sveta, tento masaker sa deje s plnou podporou vlády, ale niektoré vraždy boli výsledkom obyčajnej davovej psychózy…
 

Back To Top