Tie najlepšie matrace sa vám dokonale prispôsobia.

Pri výbere správneho matraca na spanie neexistuje univerzálny návod, ktorý by dokázal presne vybrať ten správny matrac pre každého. Každý z nás má svoje individuálne požiadavky, takže každému vyhovuje niečo iné. A dnes pri širokej ponuke matracov je výber taký veľký, že si dokážu vybrať naozaj všetci podľa svojich individuálnych prianí. No každý matrac by mal spĺňať určité základné kritéria, aby dokázal kvalitne plniť svoju funkciu. Pretože kúpou nekvalitného matraca kvalitu svojho spánku nezlepšíte a vyhodíte zbytočne peniaze von oknom.

matrac na spanie

Každý kvalitný matrac by mal obsahovať kvalitné jadro. Mal by to byť pevný materiál, ktorý v podstate drží celý matrac ako celok. To jadro musí byť nielen pevné ale aj dostatočne pružné, aby sa všetky tlakové sily prenášali dovnútra matraca. Jadro najlepších matracov segum.sk musí taktiež spĺňať podmienku dlhej životnosti, aby aj po mnohých rokoch bol matrac stále dostatočne funkčný. Často sa používa jadro z kokosových vláken, penových pružín alebo špeciálnej pevnej peny.

matrac kvalitný

No viac si všetci klienti všímajú predovšetkým tie vrchné časti matraca, s ktorými predsa len prichádzajú viac do styku. Tu už prichádzajú na rad individuálne požiadavky klientov. Je totiž rozdiel, ak má niekto optimálnu váhu alebo má niekoľko desiatok kilogramov navyše. Človek s nižšou hmotnosťou sa veľmi pohodlne vyspí aj na tvrdšej podložke, no ľudia s nadváhou už potrebujú iné zloženie matraca. Na povrch sa im preto odporúča niečo mäkšie, ako napríklad pamäťová pena. No jednou zo zásadných podmienok, ktorú by ste dnes už mali od svojho matraca vyžadovať vždy, je schopnosť prispôsobiť sa chrbtici vášho tela, aby tá na podložke bola vždy v prirodzenom stave. Pretože ak je nejaká časť tela viac alebo menej zatlačená do matraca počas spánku, táto deformácia sa určite skôr či neskôr odrazí aj na vašom zdravotnom stave. A práve zlepšenie zdravia je jednou z príčin, prečo si nový matrac kupujeme.

Back To Top