Elon Musk podporuje generálneho riaditeľa spoločnosti Twitter

Elon Musk požičal verejnú podporu generálnemu riaditeľovi Twitteru Jackovi Dorseyovi, ktorý je pod tlakom, aby odstúpil od aktivistického investora. „Chcem len povedať, že podporujem spoločnosť a ako generálneho riaditeľa služby Twitter. Má dobré srdce,“ pútal sa Musk pomocou emodži srdca, pretože takto komunikujú miliardári stredného veku.Twitter aplikácia
V piatok bolo oznámené, že Paul Singer, zakladateľ miliardára spoločnosti Elliott Management, prevzal podiel v službe Twitter so zámerom vykonať niekoľko zmien na platforme mikroblogov. Podľa CNBC má spoločnosť Elliott viac ako miliardu dolárov v službe Twitter a nominovala štyroch nových členov predstavenstva.
Bloomberg uvádza, že vedúci pracovníci Twitteru sa minulý týždeň prvýkrát stretli so zástupcami spoločnosti Elliott Management. Dorsey chýbal, hoci bol hlavnou témou rozhovoru. Jednou zmenou, ktorú EL dúfa, je odstránenie Dorsey, ktorá bola obviňovaná z nepozornosti k zárobkovému potenciálu Twitteru, keď rozdelil svoj čas ako generálny riaditeľ spoločnosti Square, kde žije 85 percent jeho majetku. CEO služby Twitter / Square bolo tiež kritizované za to, že sa pohybuje príliš pomaly a uprednostňuje hovorenie namiesto toho, aby robil. Dorsey si nepomohol tým, že by sa tento rok rád dočasne presťahoval do Afriky.
Návrat DR ako výkonného riaditeľa služby TW v júli 2015 sa stretol s radou od Elona Muska. „Neodporúčal by som prevádzkovať dve spoločnosti,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX. Akcie TW odvtedy klesli o 6,2 percenta, zatiaľ čo podľa agentúry Bloomberg Facebook získal viac ako 121 percent.Twitter logo
Musk a DR sa naposledy videli ako sa navzájom na stretnutú spoločnosti v januári, kde sa Musk premietal na obrovskú obrazovku pred tisíckami zamestnancov TW. „Keby ste používali Twitter,“ opýtal sa DR, „čo by ste urobili“ Muskovou reakciou bolo zbaviť sa botov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup