Dobrý copywriter vie viac, ako písať


Chcete byť dobrým copywriterom? V tom prípade zabudnite na to, že viete písať. To, sa totiž naučí takmer každý, kto má IQ nad päťdesiat. Aby ste boli naozaj človekom, ktorému budú ľudia ochotní platiť za „pisateľské“ služby, musíte toho zvládnuť omnoho viac. Naučte sa Slovenčinu, buďte originálny a nepreceňujte svoje schopnosti.Mladá žena v hnedom kostýme sa usmieva
 
Základom je ovládať svoj jazyk
 
Slovenčina je nepochybne veľmi náročný jazyk. To, že viete rozprávať, ešte neznamená, že viete aj písať. Ak chcete byť dobrým copywriterom, musíte slovenský jazyk vládnuť na jednotku. Ani jednotka s hviezdičkou nie je zlá, no keďže naša rodná reč pozná tisícky výnimiek, drobná chyba, napríklad v zle umiestenej čiarke, sa môže stať každému.
 
Nie je písanie ako písanie
 
Pri písaní sa nebojte prejaviť svoju kreativitu. Nepíšete žiadne úradné listy alebo tlačové správy pre ministerstvo vnútra, ale texty, ktoré majú byť príťažlivé a zrozumiteľné pre ľudí – laikov. Samozrejme, to neplatí v prípade, že píšete texty s odbornou tematikou. Istá dávka svojského humoru a štýlu písania nikdy nie je na škodu. Tak sa môžete od ostatných copywriterov odlíšiť najlepšie.
 
Berte len to, na čo máte
 
Keď už sme načrtli odborné texty, tak na nich, by ste si mali dať veľký pozor. Nepíšte o niečom, o čom nemáte ani tušenie. Vždy zvážte dopredu, či ste schopní danú problematiku pochopiť. Radšej prísť o pár eur, ako si urobiť zlé meno. Negatívne hodnotenie alebo zlá vizitka, dokáže s vašimi budúcimi zákazkami narobiť ozajstné zázraky a verte, že len v tom najhoršom slova zmysle.Žena sa pozerá do tabletu a telefonuje
 
Zvládnite základy SEO
 
SEO copywriting seolight.sk by mal zvládnuť každý, kto sa chce tomuto povolaniu venovať. Nemusíte si robiť žiadne kurzy, snažte sa pochopiť základy. Umiestňovane kľúčových slov, ich množstvo, vkladanie spätných odkazov a tak ďalej, to pochopíte za malú chvíľu. Teda ak budete chcieť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup