Ako dobre kúpiť repasovaný notebook

Repasovaný notebook je notebook, ktorý bol vrátený výrobcovi a následne opravený či upravený tak, aby bol ako nový. Repasované notebooky sú pred uvedením do predaja fyzicky skontrolované a kvalita je overená celým radom rôznych testov.

Niekedy sú repasované notebooky opravené alebo je vykonaný upgrade pomocou kompatibilných súčastí z iných modelov alebo od iných výrobcov notebookov.
Medzi jedného zo známych predajcov, ktorí sa špecializujú na predaj repasovaných notebookov, stolných PC aj LCD monitorov patrí inComputer.sk. Všetky jeho ponúkané modely sú so zárukou 12 mesiacov.

Obrázek3

Práve záruka môže byť rozhodujúce v okamihu, keď notebook prestane pracovať krátko po zakúpení. Preto sa niekedy nemusí úplne vyplatiť nákup repasovaného notebooku napr. od fyzických osôb, kde väčšinou záruku nečakajte.
Ďalej si v článku povieme, ako postupovať pri nákupe, tak, aby ste vybrali čo najlepšie.

Stanovte si aké funkcie požadujete

Pravdepodobne si budete chcieť kúpiť repasovaný notebook, ktorý bude spĺňať vaše osobné potreby. Napríklad, ak budete chcieť notebook používať prevažne pre cestovanie, potom budete chcieť mať istotu, že ho ľahko pripojíte k Wi-Fi.
Dobre si prečítajte systémové požiadavky vami používaného softvéru. Ak máte v pláne ho využívať aj na novom notebooku, potom by mal spĺňať požiadavky na systém a výkon. Iba tak máte istotu, že softvér na notebooku budete môcť používať.
Repasované notebooky s radom rôznych funkcií a lepšou výbavou sú zvyčajne vo vyššej cenovej hladine. Aj napriek tomu však ide o výraznú úsporu oproti úplne novému modelu. Samozrejme môžete zľaviť zo svojich požiadaviek a ísť po notebooku, ktorý bude spĺňať aspoň minimálne požiadavky, ktoré potrebujete.

Vyberte si operačný systém, ktorý uprednostňujete

Napríklad ak používate softvér od Applu, ktorý pracuje iba na operačnom systéme Macintosh, potom nekupujte repasovaný notebook s operačným systémom Windows, ktorý nie je kompatibilný.
Skontrolujte, či notebook používa najnovšiu verziu operačného systému. Operačné systémy, ktoré boli vydané predtým, už nemusia plne fungovať s vaším softvérom. Staršie verzie operačného systému už tiež nemusia byť podporované výrobcom, čo vám môže priniesť iba ďalšie komplikácie.

Má notebook všetko príslušenstvo?

Aj keď to môže vyzerať ako drobnosť, overte si, či notebook dostanete vrátane napr. nabíjačky a ďalších doplnkov. Ušetríte si tak čas nákupom nového nabíjacieho kábla apod. Zvlášť v prípade nákupu repasovaného notebooku od menej dôveryhodného zdroja sa môže stať, že ho dostanete bez káblov i napájania.

Kde nakúpiť repasované notebooky?

Ak máte v dosahu predajňu, kde repasované notebooky ponúkajú je to jedna z možností. Ak však chcete mať možnosť väčšieho výberu použite online vyhľadávanie na internete na kľúčové slová: repasované notebooky so zárukou, repasované notebooky + značka pod.
Vo výsledkoch si potom iste vyberiete vhodného predajcu, ktorý vám poskytne dostatočnú záruku kvality a zároveň notebook zodpovedajúci vašim požiadavkám. Len na okraj podobným spôsobom si môžete vybrať aj repasovaný herný notebook, ktorý sa dá zohnať so zľavou až 50% oproti novému modelu. A to už potom stojí za zváženie.

Obrázek4

Skontrolujte si predajné a záručné podmienky

Máte vybraného predajcu repasovaných notebookov? Potom si tiež preštudujte jeho záručné podmienky a postup v prípade, že sa objaví pri notebooku nejaká chyba.
Dĺžka záruky môže začínať od 3 mesiacov až po 12 mesiacov, čo ponúka napr. www.incomputer.sk. Pokiaľ bude predajca vo vašej blízkosti vás je to samozrejme plus. Určite sa vyvarujte predajcu, ktorý už v základe má na prípadnú opravu lehotu v pár mesiacoch a pod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top